Oba páteční soupeře, kteří byli shodně namočení v sestupových vodách, dělilo před utkáním v tabulce pět bodů. Karty tak byly vcelku jednoznačně rozdané. Nová Ves by si případnou výhrou prakticky zajistila setrvání v elitní krajské soutěži i pro nadcházející sezonu, naopak Bystřice by k tomu ziskem tří bodů udělala důležitý krok.

Ačkoliv první poločas žádnou branku nepřinesl, diváci na tribunách se rozhodně nenudili. V držení balonu měl určitě navrch hostující soubor, více a také větších brankových příležitostí však bylo k vidění na opačné straně.

Jenže hráči Bystřice v pátek neměli svůj den. „Dvě stoprocentní tutovky spálil Prášil, jednu pak Holý. Nová Ves, i když měla herně navrch, zahrozila jen jedinou,“ popisoval zkušený kouč Bystřice Pavel Procházka.

Útočník divizních fotbalistů Ždírce Matěj Vopršal (v zeleném dresu) už zase střílí góly. Na jaře se jemu i jeho týmu daří.
Už zase mu to tam padá. Fotbal si teď užívám, usmívá se kanonýr Tatranu Vopršal

Branky začaly padat až po změně stran. Krátce po uplynutí hodiny hry chybovali domácí ve středu pole, hostující Ptáček zničehonic pelášil sám na branku Bystřice a snad až na čtvrtý pokus poslal svůj celek do vedení – 0:1.

Neuplynuly ani tři minuty a skóre se měnilo podruhé. Další laciné ztráty soupeře využil Starý, potáhl balon po levé straně, přízemním centrem našel na úrovni penalty opět volného Ptáčka, který bombou do šibenice nedal gólmanovi Pečínkovi šanci – 0:2.

Z dvojnásobného direktu už se Bystřice nevzpamatovalo. „Nová Ves pak hrála chytře, držela balon, prokázala svoji velkou sílu. Paradoxně i přesto jsme si vytvořili šance, ale v pátek bychom snad nedali gól, i kdyby se hrálo až do půlnoci,“ hořce se pousmál Procházka.

Druhý ročník soutěže ve fotbalových dovednostech a premiérový turnaje v malé kopané se uskuteční v sobotu 29. června v Náměšti nad Oslavou.
Fotbalová show v Náměšti. Bude tu velká dovednostní soutěž i turnaj malé kopané

Definitivní KO zasadil zdeptanému soupeři na začátku nastaveného času agilní Starý, který, podobně jako předtím Ptáček, vymetl krásnou střelou všechny pavučiny v brance Bystřice – 0:3.

Díky vítězství se fotbalisté Nové Vsi v tabulce krajského přeboru posunuli do jejího klidného středu a definitivně tak zaplašili možné záchranářské starosti. Naopak Bystřici ještě čekají ve zbývajících čtyřech kolech velké starosti.

KP VYSOČINY – 24. KOLO
BYSTŘICE N. P. - NOVÁ VES 0:3
Góly: 65. a 68. Ptáček, 90. Starý. Rozhodčí: Pojezný. ŽK: 0:1. Diváci: 120. Poločas: 0:0.


Načítám tabulku ...