Proti Lučici nastupoval Pohled po první jarní porážce, kterou si přivezl před týdnem z Tisu. „Do utkání jsme vstupovali s respektem, ale i se zdravým sebevědomím. Jasným cílem byla výhra, to se nám podařilo, ale ještě musíme udělat poslední krok, abychom si splnili postupový cíl,“ vracel se k nedělnímu zápasu v Pohledu Jan Růžička, jednatel domácího klubu i hráč v jedné osobě, který hájil branku lídra skupiny. „Je to blízko, ale ještě není čas slavit,“ dodával.

Poločasové skóre 2:0 přiblížilo Pohled k výhře, ale teprve brankostroj domácích po přestávce dal výsledku jasnou podobu. Skóre otevřel už v 6. minutě Jakub Henek, druhou branku přidal ve 28. minutě Tomáš Král.

Fotbalisté Ždírce nad Doubravou (ve žlutých dresech) udělali posledními dvěma vysokými výhrami důležitý krok k záchraně v moravskoslezské divizi.
Záchranu už máme v našich rukách, pochvaloval si po další vysoké výhře Votava

„Pohled byl lepší. Navíc se nám už v prvním poločase zranil stoper Vojtěch Svoboda, který musel střídat, soupeř nás pak přehrával,“ ocenil výkon soupeře jednatel lučického fotbalového klubu Lukáš Kreuz.

Ve druhém poločase zvýšili na pětibrankový rozdíl pohledští Josef Eis (ten se trefil dvakrát) a z penalty Michal Sobotka. „Po přestávce jsme měli nějaké šance i my, ale postupně jsme fyzicky odpadli. Zlepšení nepřinesla ani další střídání,“ říkal Lukáš Kreuz.

Přesto se Lučice gólu dočkala, v 72. minutě se prosadil Bohuslav Císař. „To byl můj gól,“ přiznával svůj podíl na inkasované brance Jan Růžička. V závěrečné desetiminutovce se dvakrát trefil jeho spoluhráč Marek Drlík, který tak uzavřel bohatý účet zápasu.

Zatímco fotbalisté Nového Města (v modrém) doma v sobotu podlehli juniorce Olomouce vysoko 1:7, Velké Meziříčí (v červeném) přivezlo z Uničova tři body za výhru 3:1.
Procházka uznal velkou sílu soupeře. Šimáčkovi vyšla sázka na změnu rozestavení

Po vítězství 2:0 v Lípě je nyní v tabulce druhý Pacov, který ztrácí na Pohled osm bodů. O bod zpět jsou třetí Velký Beranov a čtvrtá Lípa.

Pohled má v posledních třech kolech hodně zajímavý los. V neděli 29. května hraje v Antonínově Dole, který patří na jaře k nejlepším v soutěži. Pak hostí Pacov a sezonu zakončí v Lípě. „Nemáme snadné soupeře, ale možná je to lepší, než kdybychom v posledním kole hráli s někým z spodku tabulky,“ dodal Jan Růžička.


Načítám tabulku ...