Odehraná čtvrtina porce 26 kol letošního ročníku krajského přeboru Vysočiny je ideální příležitostí k tomu, aby se za ní sportovní redakce Deníku ohlédla. Zaujali nás tři zajímavé momenty.

VYROVNANÁ ŠPIČKA
Dva hlavní favority měl před svým začátkem 22. ročník nejvyšší krajské soutěže. Fotbalisté Chotěboře, která je na čele tabulky, i nováček Fotbalová škola Třebíč, aktuálně pátý celek pořadí, je v podstatě naplňují.

Určitě ovšem nikoliv nějakým dominantním způsobem. Navíc na výborné výkony z loňska navazuje Kamenice nad Lipou, která přitom všechny zápasy, kvůli problémům s vlastní hrací plochou, odehrála na hřištích soupeřů!

Neradostné chvíle zažívá v posledních dvou sezonách na trenérském můstku fotbalistů Velkého Meziříčí kouč Jan Šimáček (na snímku). Dočká se v brzké době zlepšení?
Fotbalisté Velkého Meziříčí padli na dno. Obával jsem se toho, přiznal Šimáček

A loňský nováček se netají ambicemi. „Pod novým trenérem hrajeme jiný fotbal, proto je super, že se takhle držíme. Jdeme zápas od zápasu, když se nám povede soutěže vyhrát, půjdeme nahoru. Vůbec ničemu se nebráníme,“ potvrdilo útočné eso Kamenice Martin Dvořák.

NADUPANÍ NOVÁČCI
Rozhodně nejpříjemnějším překvapením dosavadního průběhu sezony jsou výkony a výsledky nováčka z Pacova. Ten je jako jediný stále ještě bez porážky a okupuje třetí příčku tabulky. „Daří se nám, za což jsme samozřejmě rádi. Do dalších utkání tak můžeme jít s čistou hlavou,“ pochvaloval si trenér Slavoje Marek Císař.

O dva body hůře je na tom FŠ Třebíč. Celek plný výborných mladíčků má zatím občas problém s jedinou věcí, koncovkou. „Herně jsme měli v každém utkání navrch, ale v Nové Vsi a poté doma s Bystřicí jsme doplatili na nízkou produktivitu. Asi ale bylo nutné, abychom si tím prošli a nabrali zkušenosti,“ komentoval kouč Fošky Tomáš Franěk.

Až do nedělního utkání čekal vyhlášený střelec Martin Dvořák (na snímku) na svůj první gól v této sezoně. Ten, který vstřelil v Pacově ale přinesl Kamenici bod.
Snajpr Dvořák svojí premiérovou trefou zařídil fotbalistům Kamenice v taháku bod

Celkem slušně si vede také třetí nováček, rezerva FC Žďas. Ta je zatím spolu se Sapeli remízovým králem.

NEČEKANÁ TÁPÁNÍ
Nečekaně jen na boj o záchranu to před polovinou podzimu vypadá v podání fotbalistů Nové Vsi a ex-divizní Bystřice nad Pernštejnem. Důvody jsou však rozdílné.

Bolavou patou Nové Vsi je po řadě úspěšných let slabší defenziva, která je leckdy až neuvěřitelně prostupná. Bystřice omladila kádr a nejvíce je to cítit v ofenzivní části. Šance si ovečky trenéra Oldřicha Veselého umí připravit, ale ta koncovka…


Načítám tabulku ...