Na začátku listopadu se odehrály poslední fotbalové mistrovské zápasy v krajských soutěžích. Od té doby se dlouhé měsíce nehrálo, a když už, tak šlo jen o přípravné mače. Až v neděli odpoledne se otevřel nový ročník. Zápasy CONSTRUCT krajského poháru měly konečně náboj a šlo v nich o postup do druhého kola.

Na Žďársku bylo k vidění derby. Na hřišti ve Svratce se představily Hamry nad Sázavou, a bylo se na co dívat! Diváci už během úvodních sedmnácti minut viděli tři branky, a když hostující Zedníček zvyšoval před přestávkou na 3:1, vypadalo to se Svratkou bídně.

Luis Arroyo se v zimě zapojil do přípravy v prvoligové Olomouci. Zde nastoupil také proti Jihlavě, v níž nakonec v únoru zakotvil.
Jihlava je krásné město. Těším se na další sezonu, prozradil Arroyo

Ovšem vstup do druhého dějství měli domácí parádní. Hamerský Tomáš Novotný se sice trefil podruhé v utkání, ale svůj druhý zápis do listiny střelců si za rámeček nedá. Jeho vlastní branka soupeře nakopla. V poslední desetiminutovce dokonali obrat Pech s Vítkem, a domácí tak mohli slavit postup do druhého kola.

Velmi podobně vypadalo i druhé střetnutí. Pohled doma hostil Velký Beranov, a svého soka v úvodu vůbec nešetřil. Gólman Procházka lovil míč ze své sítě hned třikrát, a v tu chvíli by si na tým z Jihlavska vsadil jen málokdo.

Hokejisté jihlavské Dukly zahájili druhou část letní přípravy prvním tréninkem na ledě.
Teď musíme nabruslit kilometry, hlásí Ujčík

Kdo by tak ale učinil, měl by na konci mače úsměv na rtu, stejně jako celý tábor Beranovských. Ještě do poločasu se totiž změnilo skóre dvakrát, a hosté byli rázem na dostřel.

A to nebylo vše. Trnka po hodině hry vyrovnal a zanedlouho se postaral stejný hráč o obrat! Rozhození domácí inkasovali v závěru popáté, a tak Drlíkovo snížení v poslední minutě už na hořké porážce Pohledu nic nezměnilo.

CONSTRUCT krajský pohár - 1. kolo

SVRATKA – HAMRY N. S. 4:3
Góly: 17. Kalina, 49. vlastní T. Novotný, 80. Pech, 86. Vítek – 6. T. Novotný, 14. a 43. Zedníček. Rozhodčí: Půlpán – Niederle, Šrámek. ŽK: 2:1. Diváci: 150. Poločas 1:3. Svratka: Šmahel – Mayer (46. Fousek), Pech, T. Ondra, Hobza (83. Řádek) – Kalina, Moučka, Bureš (75. M. Ondra), Lédl (62. Vítek). Hamry n. S.: Benc – Franěk, P. Novotný, T. Novotný, Vašek (46. Miklík) – Jun, Sojma (70. Jelínek), Kamarád, Havlík (60. Hron) – Zedníček, Lóži (46. Zeman).

POHLED – V. BERANOV 4:5
Góly: 5. Slanař, 10. Michal Sobotka, 27. a 90. Drlík – 29. Pokorný, 31. P. Kittler, 60. a 69. Trnka, 83. Svoboda. Rozhodčí: Soukupová – Krejčí, Sýkora. ŽK: 3:3. Diváci: 100. Poločas 3:2. Pohled: P. Krpálek – M. Krpálek, Eis, Siebenbürger, L. Sobotka (89. Martin Sobotka) – Slanař, Klement, Zych (74. Pospíchal), Drlík – Homola (77. Hospodka), Michal Sobotka (77. Moučka). Velký Beranov: Procházka – P. Kittler, Wendl, Trnka, Ganzwohl – Svoboda, Smejkal (85. Mátl), Pokorný (74. Marek Havlín), Pýcha (84. Martin Havlín) – Kovařík, R. Kittler.