Čtvrtý celek podzimní tabulky krajského přeboru totiž v sobotu deklasoval divizní Ždírec nad Doubravou výsledkem 5:0! „Byl jsem samozřejmě spokojený. Kluci, kteří dostali šanci, se jí dobře zhostili,“ usmíval se kouč FK Maraton Richard Zeman.

Přitom jeho tým rozhodně nebyl kompletní. „Chybělo nám docela dost hráčů. Z toho osmnáctičlenného kádru, který mám k dispozici, šlo o sedm jmen,“ prozradil.

Osmnáctiletý krajní záložník či obránce Jakub Novotný (druhý zleva) si odbyl premiéru v dresu mužů Vrchoviny při sobotní výhře 7:1 v Havlíčkově Brodě.
Příchody známých tváří. Fotbalisté Nového Města svůj kádr posilují o navrátilce

Pelhřimovu se vyplatil především výborný nástup do zápasu. „Na soupeře jsme vlétli a donutili jej k chybám. Po dvaceti minutách jsme tak vedli 2:0 a to jsme ještě zahodili dva sólové nájezdy na gólmana Ždírce,“ popisoval.

Ve druhé části první půle se hra vyrovnala, přesto ještě před poločasovou přestávkou přidali fotbalisté FK Maraton další přesnou trefu.

Po změně stran už se hostující Tatran herně oklepal. „Ve druhé půli byl na míči více soupeř. My jsme soustředěně bránili, v závěrečné čtvrthodině pak byly odměnou další dvě branky v síti hostů,“ komentoval.

Prvních pětačtyřicet minut sehráli fotbalisté Havlíčkova Brodu (v bílých dresech) s Vrchovinou (v tmavém) vyrovnanou partii. Po pauze už to ovšem neplatilo.
Poučení pro příští zápasy? Pro fotbalisty Slovanu i Humpolce to rozhodně platí

Především ten poslední stál za to. „Benda si na polovině hřiště všiml toho, že je gólman Ždírce trošku více venku z branky a krásným lobem jej z velké dálky překonal,“ ocenil.

Navázat na povedený výkon budou moci fotbalisté Pelhřimova již zítra, kdy opět narazí na celek z divize. Od 14.00 se Za Kalvárií představí hráči Humpolce.


Načítám tabulku …