Podzimní část letošního ročníku krajského přeboru Vysočiny se fotbalistům FK Maraton Pelhřimov příliš nevydařila. Také proto vedení klubu ukončilo spolupráci s dosavadním trenérem Pavlem Regáskem, jehož nahradil Richard Zeman. Ten ale nehodlá v kádru dělat velké změny. „Nejprve chci dát příležitost stávajícím hráčům,“ potvrdil osmačtyřicetiletý kouč z Havlíčkova Brodu.

Největší předsezonní aspirant postupu do moravskoslezské divize je v podzimní tabulce elitní krajské soutěže až na čtvrtém místě s osmibodovou ztrátou na vedoucí Speřice. Na vině však byla především velká marodka, která klub z města kuriozit postihla.

Logicky by se tak nabízelo, že by mělo v zimní přestávce dojít k doplnění mančaftu. „Nejprve musím tým dobře poznat, teprve poté mohu dělat nějaké závěry. Jde také o to, zda budou chtít všichni hráči pokračovat i na jaře,“ zdůraznil Zeman.

Radek Roušal svá tetování neskrývá.
Hitler na paži? Nepřípustné. Oktagon vyřadil brněnského bijce Roušala

Na své nové svěřence, resp. práci svého předchůdce, měl ovšem spíše slova uznání. Ještě před vánočními svátky s nimi totiž stihl uskutečnit čtyři tréninkové jednotky. „Mužstvo funguje, je zvyklé trénovat, to je příjemné zjištění. Na nějaké detailní seznámení to ovšem byl krátký čas. Kvalitní kostra tu ale rozhodně je, máme na čem stavět,“ prozradil.

O posilách tak prý lodivod, ověnčený úspěchy z působení v Novém Městě na Moravě, Ždírci nad Doubravou či Havlíčkově Brodě, zatím příliš neuvažoval. „Jsem teprve na začátku, na případné posílení teprve přijde čas. Podle mého navíc půjde spíše o to, získat třeba kvalitního hráče, na němž se s vedením klubu shodneme, který by měl na Pelhřimov vazby,“ nastínil.

Lavinu nově příchozích hráčů proto nelze očekávat. „Vidím to na jednoho, maximálně dva nové hráče. Záleží rovněž na tom, jak se do přípravy budou zapojovat podzimní marodi,“ podotkl.

Vlastimil Petržela
Příběh bývalého kouče Petržely: Z cara gamblerem. Protočil jsem fabriku, řekl

V Pelhřimově navíc mohou využít vlastní kvalitní líhně. „Po dohodě s trenérem dorostu už jsem si od něj vytáhl tři šikovné kluky, kteří dostanou šanci,“ sdělil.

Zimní přípravný blok zahájí fotbalisté Pelhřimova již tento pátek. „Už před mým příchodem byly domluvené přípravné zápasy s celky z divize, ještě další dva jsem doplnil,“ dodal Zeman.


Načítám tabulku …