Fotbalisté Třebíče, kteří budou mít v dnešním duelu výhodu domácího prostředí, tak mají víceméně nůž na krku. „Potřebujeme vyhrát, to je zřejmé,“ uznal trenér Petr Kylíšek. Vysvětlení, proč v jeho týmu došlo k takovému hernímu i výsledkovému sešupu, lehko nehledá. „Přijde to na každého, nám se momentálně nedaří. Musíme hledat důvody, proč tomu tak je. Jedním je to, že máme poměrně dost nemocných a zraněných,“ uvedl.

Sapeli při vzestupu tabulkou na aktuální šestou příčku vyskočilo i sebevědomí. „Naši kluci mají formu, i chuť. V kabině je pohoda. I po nevydařených utkáních nebyla ponorka. Věděli jsme, že se to zlomí a je škoda, když kvalitou stoupáme a zlepšujeme se, že se soutěž přeruší,“ prohlásil trenér a předseda v jedné osobě Jiří Babínek.

Ilustrační foto
Přitvrzení pravidel: Vysočinští bez bazénů a v hospodách jen do osmi večer

Ten v žádném případě nejbližšího soupeře nepodceňuje. Naopak své hráče varuje. „Myslím, že když tým párkrát nevyhraje, má pak větší motivaci, než když dvakrát za sebou vyhraje. Třebíč má v týmu šikovné fotbalisty, bude hrát určitě lépe než před týdnem v Ledči, kde se jí nedařilo,“ je přesvědčený.

Jedno mají oba soupeři společné. Do zápasu rozhodně nepůjdou kvůli naplněným marodkám v kompletním složení. Třebíč má v tomto směru problém už delší dobu, celek Sapeli se do potíží dostal v posledních dnech. „Několik absencí mít budeme. Před týdnem jsme si mohli pomoci střídáním, teď to budeme látat,“ přiznal Jiří Babínek.

Program 10. kola KP Vysočiny
SOBOTA: Bedřichov – Chotěboř, Náměšť-Vícenice – Šebkovice, HFK Třebíč – Sapeli Polná (vše 15.00). NEDĚLE: Velké Meziříčí B- Okříšky (14.00), Pelhřimov – Žirovnice, Nová Ves – Přibyslav, Speřice – Ledeč n. S. (vše 15.00).


Načítám tabulku ...