Pohled měl za sebou tři vítězné zápasy v řadě, ale v Chotěboři padl. „Pomohlo“ mu k tomu neproměňování šancí. Havlíčkova Borová dostala nakládačku v Antonínově Dole, odvezla si sedmičku.

H. BROD C – TIS 2:2

V prvním poločase byli lepším týmem hosté, ve druhém zase domácí, a tak je remíza zasloužená. Do vedení šel Tis, kdy střelu z rohu velkého vápna vyrazil Duben k Pavlasovi a ten ho překonal. Srovnání přišlo až po změně stran, kdy Bělák obešel obránce hostů a zakončil do sítě. Tis si pak vedení vzal zpátky v 76. minutě. To využil nedorozumění obránců Hortenský. Ovšem osm minut před koncem srovnal Němec, který se nejlépe zorientoval ve skrumáži před brankou. Poté ještě přišly šance ne obou stranách, ale skóre se už neměnilo.

Góly: 54. Bělák, 82. Němec – 15. Pavlas, 76. Hostenský. Rozhodčí: Fryč. ŽK: 2:0. Diváci: 50. Poločas: 0:1. H. Brod C: Duben – Stojan (46. Nechvátal), Bělák, Novotný (77. Jiří Kubát), Klofáč (73. Soukup), Jaromír Kubát (85. Udržal), Kuchta, Tůma, Fišer, Němec, Stránský. Tis: Sojka – Bárta, Kučera, Sládek (74. Mareš), Šidlák, Novotný, Pavlas (60. Hortenský), Kafka, Vala (52. Benda), Rosecký, Zezulák.

CHOTĚBOŘ B – POHLED 2:1

V prvním poločase se diváci branky nedočkali. Nejblíže jí ale byli hosté, ovšem střela zpoza vápna neskončila v síti. Po změně stran přišla zase plejáda zahozených šancí Pohledu. A tak se trestalo na druhé straně. Po chybě obrany se do brejku dostal Bělovský a nemýlil se. Ze stejné situace pak Vojtěch Janda navýšil vedení domácích. Pohledský Drlík tváří v tvář brankáři poslal míč jen do něj. „Měli jsme víc šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Měli jsme i čtyři trestňáky těsně za vápnem, ale nic z toho nebylo,“ smutnil hrající trenér hostů Michal Sobotka.

Góly: 63. Bělovský, 72. V. Janda – 68. Klement. Rozhodčí: Havlík. ŽK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 0:0. Chotěboř B: Chalupa – Neuvirt, Hromádka, Málek, Tůma, Bělovský, Chlad, Novák (46. Voborník), Ledvinka (87. Krédl), Šimoňák (63. Doležal), Turek (70. V. Janda). Pohled: Vašíček – Eis, J. Hospodka, Moučka (63. Michal Sobotka), Drlík, Slanař, Siebenbürger, Krpálek (8. Rérych), L. Hospodka (83. Miřátský), Klement, Martin Sobotka (78. Šikner).

LÍPA – N. RYCHNOV 1:0

K vidění bylo vyrovnané a bojovné utkání, které rozhodla jedna jediná branka a to až čtvrt hodiny před koncem zápasu. Jinak byl zápas na šance velmi chudý. Hosté hrozili spíše střelami z dálky, domácí centrovanými balony. A jeden z nich se stal pro hosty osudným. Po něm se totiž hlavou prosadil Fejt. „Na fotbal se ale dokonce dalo i koukat, i když byl chudý na šance,“ uznal domácí kouč Josef Kutlvašr.

Gól: 74. Fejt. Rozhodčí: Vašíček. ŽK: 4:2. Diváci: 70. Poločas: 0:0. Lípa: Vašák – R. Souček, M. Prokš, Kutlvašr, J. Havel, Sochor, Vendl, Vácha (90. P. Souček), Fejt, Šimek (83. Morkus), Rosecký.

ŠMOLOVY – HABRY 7:2

K vidění byl jednoznačný zápas, kdy se domácí konečně dočkali vítězství. Hosté přijeli v oslabené sestavě a to jim nepřidalo. Jejich podzimní trápení se ještě prohloubilo. Do vedení šly Šmolovy už ve 4. minutě, kdy centr poslal do sítě Bdžoch. Ve 25. minutě přidal druhou branku Kučírek, který zužitkoval přesný roh. Svou druhou branku přidal o minutu později Bdžoch, který parádně napálil balon do sítě z pětadvacetimetrů. Po změně stran domácí přidali ještě čtyři branky a Bdžoch navíc zkompletoval hattrick. Hostům se podařilo snížit až když domácí poslali na hřiště střídající hráče z béčka. „Byli jsme od začátku lepším týmem a vítězství je zasloužené. Soupeř neměl nic,“ uznal trenér Šmolov Josef Vaněček starší.

Góly: 4., 26. a 55. Bdžoch, 25. Kučírek, 59. Martínek, 83. Korba, 89. Bališ – 80. Klouček, 85. Fanta (PK). Rozhodčí: Bílek. ŽK: 1:1. Diváci: 75. Poločas: 3:0. Šmolovy: Vaněček – Rudolf, Kulhánek, Kruml (83. Kocman), Kučírek, Strašil, Martínek, Novotný, Vavruška, Hrdlička (73.Korba), Bdžoch (75. Bališ). Habry: V. Krátký – R. Krátký (28. Rainiš), Martin Janouch, Klouček, Řezníček, Vlček, Fanta, Bártík, Desenský, Příbramský, Vavřička.

ŽDÍREC N. D. B – ROZSOCHATEC 0:2

První poločas byl vyrovnaný. Každý chvilku tahal pilku, ale nějaké vážnější šance si ani jeden tým nevypracoval. Po změně stran se odehrával fotbal ve stejném duchu jako v tom prvním. Pak ale po špatném odkopu domácích soupeř udeřil a Křivohlavý uklidil balon k tyči. Domácí hru trochu otevřeli, ale vážnější šance nepřicházely. Naopak utekl Jakub Bílek a pojistil hostům vítězství. „Bylo to takové typické okresní derby, bojovné utkání. My zkrátka máme problém, že nedáváme branky. My když uděláme chybu, tak ji soupeř potrestá, ale my nepotrestáme nic,“ uznal ždírecký kouč Jiří Veselský.

Góly: 63. Křivohlavý, 87. J. Bílek. Rozhodčí: Sýkora. ŽK: 3:1. Diváci: 110. Poločas: 0:0. Ždírec n. D. B: Severýn – Marek (62. M. Vomela), Kysilko, Fajt (67. Bříza), Tlustý, Zahradník, Dvořák, Máša, Dočekal (76. Dubský), Malínský, Beran. Rozsochatec: Peňáz – Šimek, R. Venc, Brož, Meloun, D. Dundáček, Křivohlavý (79. Chlubný – 90. J. Fiala), Pelikán, Plodík (58. Dočkal), J. Bílek, M. Venc.

ČERNÍČ – LUČICE 0:1

Góly: 50. Lančarič. Rozhodčí: Holub. ŽK: 0:2. Diváci: 65. Poločas: 0:0. Lučice: Svoboda – Pech, Pavlík (90. Jiráček), Krupička, Vrána, Cisař, Jonáš, Lančarič, Doležal, Pecha, Mazuch.

A. DŮL – H. BOROVÁ 7:0

Góly: 22. Gavallér, 44. Kovačík, 57. Volák, 65. (PK) a 88. Vorálek, 75. Všohájek, 86. Tichánek. Rozhodčí: Šrámek. ŽK: 2:3. Diváci: 80. Poločas: 2:0. H. Borová: Pavel Veselý – Janáček (80. Čejka), Novotný (75. K. Šmíd), Neubauer, J. Chlubna, Němec, Antl (65. A. Frühbauer), D. Lupták (86. Paušíma), Provazník. Z. Frühbauer, Rakušan.

Tu si otevřely Štoky na svém hřišti, když rozstřílely béčko Havlíčkova Brodu.