Před rokem by to byl souboj celků ze spodku tabulky elitní krajské soutěže na Vysočině. Letos je ale všechno jinak. Sobotní utkání fotbalistů Chotěboře a Okříšek bude tahákem pátého kola krajského přeboru, třetí celek aktuální tabulky totiž přivítá druhý.

Oba celky, které se v sobotu od 16.00 potkají, mají na svém kontě shodně deset bodů. A oba také shodně navazují na velice vydařené jaro.

Chotěboř přitom tři ze čtyř duelů odehrála na půdě soupeře. „Daří se nám postupně omlazovat mužstvo o naše vlastní odchovance. Doma nehodláme ztrácet body, proto chceme Okříšky zdolat,“ řekl kouč Chotěboře Martin Jakeš.

Ví ale, že to nebude jednoduchý úkol. „Okříšky mají skvěle propracovanou defenzivní část. Je otázkou, kdo více otevře vrátka, asi to bude taktická bitva,“ podotkl.

Ani jeden z týmů však není pod tlakem bodovat. „Oba celky mají šikovné kluky, co umí s balonem. Uvidíme, třeba diváci uvidí slušný fotbal,“ přemítal Jakeš.

Potřebné sebevědomí však nabrali také fotbalisté Okříšek. „I na tréninku je vidět, že kluci si věří. Ty věci, které třeba loni do hry nepouštěli, nyní zkouší, což je jen dobře. Navíc je tu parta, co hodně drží při sobě, o tom ten fotbal také je,“ neskrýval trenér SK Huhtamaki Vladimír Hekerle.

Na dosavadní úspěchy budou chtít jeho ovečky navázat také na Havlíčkobrodsku. „Chotěboř už loni posílila o některé hráče z Jihlavy, kteří její tým výrazně zkvalitnili. Letos bude hodně silná, proto víme, že nás tam nečeká nic jednoduchého. Jsme ale na dobré vlně, budeme na ní chtít co nejdéle vydržet. Jedeme do Chotěboře bodovat,“ doplnil Hekerle.

KRAJSKÝ PŘEBOR VYSOČINY - 5. kolo
SOBOTA: Náměšť n. O.-Vícenice – Kamenice nad Lipou, Nová Ves – Žirovnice, Chotěboř – Okříšky, Rapotice – Ledeč nad Sázavou (vše 16.00).
NEDĚLE: Nové Město B – Sapeli Polná, Dukovany – Velké Meziříčí B, Pelhřimov – Slavoj Polná (vše 16.00).


Načítám tabulku ...