Sokol Pohled přezimoval po první části soutěže na první příčce s tříbodovým náskokem na druhý Pacov. Ve finiši jej ale právě celek z Pelhřimovska přeskočil.

Pohledští fotbalisté nezvládli poslední duel sezony v sousední Mírovce a odmítli tak druhý postup v řadě. „Přesto hodnotím sezonu zcela určitě jako povedenou,“ odmítá velké chmury hrající kouč Michal Sobotka.

Chrániče od společnosti FOUL z Vysočiny používá řada fotbalových reprezentantů a hráčů světových lig. Jedním z nich je i Bukayo Saka z Arsenalu (vlevo).
S rozjezdem pomohli Masopust i Tecl. Chrániče z Vysočiny dobývají fotbalový svět

V klubu si uvědomují, že první část sezony byla z jejich strany povedenější. K dvaatřiceti podzimním bodů přidali totiž na jaře jen polovinu této porce. „Podzim byl z naší strany naprosto super. Jaro se nám už tolik nepovedlo. Všichni jsme se ale shodli, že to byl velmi dobrý rok,“ tlumočil Sobotka i názor kabiny.

Ostatně postup do přeboru před startem soutěže rozhodně v klubu neplánovali. „Určitě nebylo naším cílem hrát o postup. My jsme ani netušili, do čeho jdeme. Takže pro nás bylo příjemné překvapení, jak se nám v soutěži celkově dařilo,“ vysvětluje trenér.

Přestože hráči nyní odpočívají, vedení spát rozhodně nemůže. „Už máme naplánovanou přípravu. Někteří noví kluci přijdou, někdo skončí, přijde i nový trenér. Tohle všechno už máme naplánované,“ vypočítává Sobotka, který tak přiznává svůj konec na trenérské židli.

Nový realizační tým FC Vysočina Jihlava. Zleva trenér brankářů Tomáš Pokorný, asistent Pavel Mazánek, trenér David Oulehla a kondiční trenér Robert Ollé.
Musíme mančaft okysličit. V sezoně chceme být úspěšní, plánuje trenér Oulehla

Reakce na neúspěšný závěr sezony? „Kdepak. Víte, hrát i trénovat najednou není to pravé ořechové. Trénovat jsem šel jen proto, že předchozí trenér skončil a nikdo to nechtěl vzít,“ uvedl nyní již bývalý trenér.

A zároveň prozradil jméno nového kouče týmu. „Přijde Radim Sehnal, který letos trénoval Mírovku,“ překvapili Pohledští angažováním svého osudového pokořitele z posledního kola.

Zdroj: Deník/Karel Líbal