SAPELI POLNÁ
Na úvodní domácí debakl 0:5 se Speřicemi navázal další výprask 1:5 v Třebíči. Jenže proti rezervě Velkého Meziříčí už to byla v neděli dopoledne jiná káva. Drtivá výhra 6:0 připomněla, že Sapeláci kvalitou kádru rozhodně nepatří do tabulkového suterénu.

„Máme tři body, ale není všechno úplně růžové. Přišli jsme o další dva zraněné, další hráč se nechal zbytečně vyloučit a jeden odjel na dovolenou. Opravdu nevím, s kým pojedu do Žirovnice. Meziříčí přijelo bez hráčů áčka, o to byla naše role jednodušší. I tak je ale moc dobře, že už máme nějaký ten bod,“ těšilo kouče Sapeli Jiřího Babínka.

Toho stále ještě mrzí prohra v Třebíči. „Tu jsem dosud neskousl, tam nás porazily lajdácké chyby. Pokud ji chceme napravit, musíme získat body někde venku. Teď nás čekají Žirovnice s Pelhřimovem, proti nim by byl každý získaný bod dobrý,“ dodal lodivod Polné.

Divizní krajské derby mezi fotbalisty Žďáru nad Sázavou (v bílém) a Ždírce nad Doubravou (ve žlutočerném) rozhodla až závěrečná čtvrthodina. Žďár vyhrál 2:0.
Odlišné pocity. Fotbalisté Humpolce zatím září, Žďáru boduje, naopak Tatran tápe

BEDŘICHOV
Další celek z Jihlavska si premiérový bod v sezoně připsal sobotní domácí remízou 1:1 s Okříškami. „Těžko hodnotit, zda je remíza úspěchem či nikoliv. V první půli jsme asi byli lepším mančaftem, bohužel jsme neproměnili několik příležitostí. Okříšky daly vedoucí branku z jejich jediné vážnější příležitosti,“ vysvětloval kouč Bedřichova Zbyněk Pešťál.

Směrem do dalších utkání ovšem je mírným optimistou. „Jsem rád, že jsme se oklepali po debaklu v Chotěboři a trošku si srovnali sebevědomí. Pokud budeme takto pokračovat také v nadcházejících zápasech, bude to jen a jen dobře. Další body pak budou určitě přibývat,“ vyslovil své přání.

Hodně zklamaný byl po nedělní porážce 1:2 na hřišti rezervy Baníku Ostrava trenér fotbalistů Velkého Meziříčí Jan Šimáček.
Zbytečná ztráta. O body jsme se připravili sami, zlobil se kouč Meziříčí Šimáček

OKŘÍŠKY
Nerozhodný výsledek v Bedřichově znamenal bodovou premiéru v této sezoně rovněž pro fotbalisty Okříšek. „Každý bod zvenku je plusový. Na druhé straně je třeba si přiznat, že jsme v Bedřichově neodehráli dobrý zápas. Máme ale první bod a doufejme, že na něj navážeme,“ nebyl úplně spokojený trenér celku z Třebíčska Vladimír Hekerle.

Jeho ovečky začaly ročník domácím debaklem 2:6 od Žirovnice, pak ale měly blízko k zisku bodu na půdě favorizovaného Pelhřimova. „Tam se mi náš výkon líbil. Domácí sice měli více ze hry, ale do velkých příležitostí jsme je nepouštěli. Škoda jen, že jsme pár minut před koncem chybovali a balon skončil po několika tečích v naší brance,“ postýskl si.

Jinak ovšem kouče Okříšek herní stránka jeho mančaftu plně neuspokojuje. „Jsou tam věci, které se neustále opakují. Problém nám dělá první dotek s míčem, ale také přesnost přihrávek. Na tom neustále pracujeme, protože bez toho se fotbal hrát nedá. Chybí nám ale rovněž agresivita v soubojích,“ vyjmenovával Hekerle.


Načítám tabulku …