Na postup do krajského přeboru víc myslí v Rapoticích, do sobotního klání jdou s rovnými padesáti body. „Budeme hrát na výhru! Pokud bychom zvýšili náskok na šest bodů, už by to bylo s ohledem na postup hodně nadějné,“ řekl k zápasu kola trenér Rapotic Tomáš Brabenec. Rapotice na jaře zatím ani jednou nezaváhaly, plný bodový zisk v posledních čtyřech kolem vyšperkovaly neinkasovanou brankou.

Domácí Dukovany mají o tři body méně, v jarních bojích ztratily pouze při remíze 0:0 s béčkem Žďáru nad Sázavou. „Budeme hrát na co nejlepší výsledek, ale nejsme pod tlakem, na postupovou příčku se netlačíme. Těšíme se na pěkný zápas, čekáme velkou návštěvu,“ nastínil svoje představy o duelu s Rapoticemi trenér Dukovan Josef Černý.

V sobotním odpoledni se třetiligoví fotbalisté Nového Města na Moravě popasují v domácím prostředí s podobně ohroženými Otrokovicemi.
Veledůležitý záchranářský souboj: Na fotbalisty Nového Města čeká těžká zkouška

Nejvíc diváků v současné sezoně vidělo v Dukovanech utkání s Šebkovicemi, které se hrálo 12. září. Tehdy jich klub uváděl 217. U vzájemného duelu v Rapoticích bylo kolem hřiště rovných dvě stě diváků. Teď před utkáním kola se v Dukovanech připravují na pět stovek diváků.

Ve dvacátém kole obě nejlepší mužstva skupiny B I. A třídy uspěla. Rapotice přehrály 4:0 béčko Žďáru nad Sázavou. „Nebylo to lehké utkání. Výsledek je jednoznačný, ale soupeř hrál dobře, rozhodovalo se až ve druhém poločase,“ vracel se k posledním soutěžnímu utkání Tomáš Brabenec. Mezi střelce se postupně zapsali Aleš Palát, dvakrát Petr Sobotka a pak ještě Michal Sobotka.

Dukovany si připsaly plný počet bodů za vítězství 2:1 v Šebkovicích. „Výhra v Šebkovicích je to nejlepší pozvánkou na zápas s Rapoticemi. Díky našemu druhému gólu přijde teď v sobotu o dalších dvě stě lidí víc,“ poukázal na souvislosti Josef Černý.

Hlídat na hřišti útočníka Speřic Pavla Svobodu, to je úkol jen pro ty nejlepší obránce. Vždyť letos v krajském přeboru nasázel už třiadvacet branek.
KANONÝR DENÍKU: Těžím z práce týmu, uculoval se Svoboda, autor dvou hattricků

Hosté vedli gólem Adama Dúckého z penalty, ještě v první poločase vyrovnával šebkovický Václav Říha. „Pozvánkový“ gól pro dvě stě diváků navíc zařídil v 82. minutě Michal Tofl.

Na podzim vyhrály vzájemný duel Rapotice 4:1. Zda se Dukovanům povede odveta, bude známo v sobotu 7. května krátce před půl sedmou navečer. Utkání Dukovany – Rapotice má začátek v 16.30 hodin.