Tradičně do dvou dnů je rozložený program 25. kola elitní krajské fotbalové soutěže na Vysočině. Zahájí jej už v sobotu od 10.15 důležitý záchranářský souboj, v němž doma fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem přivítají Žirovnici.

Po týden staré prohře 0:3 s Novou Vsí, rovněž před vlastními fanoušky, má Bystřice co napravovat. „Musíme bojovat, nic jiného nám nezbývá. To, že jsme si prohrou se Vsí situaci zkomplikovali, dobře víme,“ neskrýval kouč Bystřice Pavel Procházka.

Dál ovšem zůstává optimistou. „Já věřím tomu, že když člověk dělá věci tak, jak má, úspěch se, někdy ale až po delší době, dostaví. A přesně v takové situaci jsme nyní my,“ usmíval se.

Fotbalisté Žďáru nad Sázavou (v bílém) se v neděli představí na stadionu Velké Bíteše, Ždírec nad Doubravou (zelené dresy) zajíždí do Speřic.
Vrchovina zkusí překvapit vítěze, Velké Meziříčí s Pelhřimovem hrají o šest bodů

V sobotním odpoledni se představí aktuální lídr tabulky. FŠ Třebíč hraje od 16.30 na stadionu Žďáru B. V ten samý čas se představí i druhý celek tabulky, fotbalisté Okříšek.

Na ně si brousí zuby jakoby živou vodou pokropená a o záchranu bojující Ledeč nad Sázavou, která z posledních tří utkání brala sedm bodů. „Ani z Okříšek se nechceme vracet s prázdnou. Bude to těžký zápas, ale nemáme se čeho bát,“ odhodlaně říkal kormidelník Ledče Martin Turek.

Z nedělního programu pak vysvítá tradiční duel s nádechem malého derby, v němž na jaře výbornou formou se prezentující Nová Ves přivítá Sapeli Polná. Začátek zápasu je v tradičních 16.30.

KP VYSOČINY – 25. KOLO
SOBOTA: Bystřice nad Pernštejnem – Žirovnice (10.15), Žďár B – FŠ Třebíč, Nové Město B - Pacov, Okříšky - Ledeč nad Sázavou (vše 16.30).
NEDĚLE: Velké Meziříčí B – Kamenice nad Lipou (14.00), Nová Ves - Sapeli Polná, Chotěboř – Rapotice (oba 16.30).


Načítám tabulku ...