Radost mu ale nakonec zkazila porážka 5:3. „Hattrick mě potěšil, ale porážka mi oslavu přeci jen trochu zkazila,“ uznal pětatřicetiletý forvard, který také hledal hlavní příčinu porážky. „Zápas hodně ovlivnilo zranění našeho brankáře, který musel v poločase střídat,“ potvrdil Bdžoch. Poločas totiž skončil nadějným výsledkem do druhého dějství, remízou 2:2.

První branka šmolovského kanonýra padla po střele zpoza vápna. „Druhý gól přišel po křídelní akci, kdy Vítek Vaněček poslal balon pod sebe na penaltu a já jsem míč uklidil podél vybíhající brankáře k tyči,“ přiblížil druhou brankovou situaci Bdžoch. Hattrick pak završil těsně po návratu z kabin, když brankář vyrazil střelu pouze k Jánu Bdžochovi a ten už měl lehkou pozici.

Fotbal, ilustrační foto
Okresní výsledkový servis. Herálec se trefil v jednom zápase patnáctkrát

Sobotnímu oslavenci se v aktuální sezoně střelecky daří. Na svém kontě už má dvanáct branek, se kterými vede tabulku střelců okresního přeboru. „Jsem rád, že se mi střelecky daří, ale týmu se tolik nedaří. Tři zápasy v řadě jsme nevyhráli. Bod jsme doma vydolovali s Kožlím,“ posteskl si Bdžoch.

Hlavním důvodem je lepení sestavy. „Máme trochu starosti se sestavou. Přišla zranění, pracovní povinnosti a stopka za červenou kartu,“ naznačil Bdžoch, pro kterého hattrick není prvním v sezoně. V sedmi zápasech si připsal dva hattricky a jednou dokonce nastřílel čtyři branky.

Šmolovům aktuálně patří šesté místo tabulky se ziskem šestnácti bodů. Navíc tým Jána Bdžocha patří k nejlépe střílejícím týmům soutěže – 41 gólů. Hodně k tomu přispěly i vysoké výhry s Golčovým Jeníkovem (12:2) a Okrouhlicí (7:0). V následujícím kole je čeká těžký duel s druhou Věžnicí.