Přestože se hrálo již šesté kolo soutěže, Štoky nastoupily doma letos poprvé. A udržely dosavadní neporazitelnost. „Ze začátku to tak jednoduše nevypadalo. Sice jsme hned ve čtvrté minutě dali gól, ale při následném protiútoku jsme faulovali a soupeř z penalty vyrovnal,“ popsal úvod duelu Jindřich Dáňa.

Byla to však jediná komplikace v utkání. „Od nějaké patnácté dvacáté minuty jsme měli navrch a zápas se potom odvíjel tak, jak se odvíjel,“ glosoval další průběh domácí kanonýr.

Jindřich Dáňa totiž vede střeleckou tabulku soutěže s deseti zásahy. Rovnou polovinu z nich vstřelil do sítě Úsobí: „Pět gólů v zápase jsem dal poprvé. Byla to moje premiéra.“

Fotbalisté Štoků zdolali v dalším kole 1.A třídy Světlou nad Sázavou vysoko 8:1. Momentka z loňského utkání proti Kamenici nad Lipou.
KANONÝR DENÍKU: Štoky rozstřílely Světlou osmi góly, polovinu z nich dal Žáček

Sám přitom není typickým koncovým hráčem celku. „Hraji spíše zálohu, nebo takového podhrotového útočníka. Takže vyložený útočník nejsem. Hraji to spíše na zkušenosti než na výkon,“ směje se osmadvacetiletý fotbalista, který měl v utkání významnou podporu: „Dařilo se mi i díky mé ženě a dětem, které mě přišly poprvé podpořit na fotbalový zápas," děkoval Dáňa. 

Dáňa začínal s fotbalem na Bedřichově. „Poté jsem hrál za Vysočinu, a teprve poté jsem šel do Štoků,“ popisuje svoji kariéru, kterou v poslední době poněkud upozadil. „Mám dva malé prcky, takže jsem fotbal omezil a nyní chodím hrát jen za béčko. Uvidíme, jestli se ještě v budoucnu do áčka vrátím.“