Na Havlíčkobrodsku byl pomyslným vítězem Matouš Kraibich z Jeřišna. Fotbalisté Viktorie prohrávali ještě po hodině hry v Lipnici 0:2, ale pak čtyřiadvacetiletý snajpr čtyřmi trefami otočil na konečných 4:2 pro hosty.

Po čtyřech přesných trefách zaznamenali rovněž nejlepší střelci na Pelhřimovsku – Vojtěch Cajz, a Žďársku – Adam Feifer.

Na Jihlavsku „stačilo“ k vítězství vstřelit o gól méně. V krajské 1. B třídě si bude nováček z Křižanova pamatovat jméno Dimitar Mitev. Právě on totiž hattrickem přispěl k jejich vysoké prohře 1:7.

Trenér Luk měl důvod ke spokojenosti. „Do utkání jsme dobře vstoupili, brzy jsme vedli o dvě branky. To se nás ale trošku ukolébalo, naštěstí nás podržel gólman. Pak už jsme utkání dovedli do vítězného konce,“ těšilo Martina Žatečku.

Jasným vítězem kola se stal Karel Nováček z Koněšína. Ve 3. třídě třebíčského okresu vstřelil hned šest branek při drtivé domácí výhře svého celku 12:3 nad Slavicí.

Zkušenému hráči, který v minulosti oblékal ve vyšších soutěžích dres Velkého Meziříčí či Budišova, zápas vyšel na jedničku. „Skoro všechno, do čeho kopl, skončilo v brance. Karel prokázal, že i ve svých šestatřiceti převyšuje na této úrovni mraky fotbalistů,“ ocenil střelce předseda TJ Koněšín Jan Šibůrek.

A hned také prozradil, v čem spočívá největší síla zkušeného útočníka. „Umí hrát výborně jeden na jednoho, ale stále má také velice slušné zrychlení. A pak samozřejmě prodává i své bohaté zkušenosti,“ prozradil předseda oddílu z Koněšína.

Po červnovém sestupu z okresního přeboru přitom nyní v klubu sází na dravé mládí. „Někteří starší hráči skončili, proto jsme si stáhli tři šestnáctileté kluky, kteří hráli různě po okolí. Pomalu je zapracováváme do dospělého fotbalu,“ nastínil.

I proto se zkušenosti zkušeného útočníka aktuálně moc hodí. „Věřím, že Karel Nováček ještě bude nějakou dobu hrát. Může mladé kluky něco naučit a na hřišti je usměrnit. Jelikož ale trénuje dorost ve Velkém Meziříčí, stíhá sotva polovinu zápasů,“ dodal Šibůrek.