Na dalších šest míst ve výkonném výboru bylo osm zájemců, oproti minulému období došlo z jedné třetiny k jeho obměně. Na valné hromadě bylo přítomno 27 delegátů z 42 pozvaných, účast tak byla 64 procent. „Vzhledem k tomu, v jaké době se valná hromada konala, tak byla účast solidní.

Ještě v pátek jsem obdržel zprávy od dvou delegátů, že byli pozitivně testováni na covid 19, takže se na poslední chvíli omlouvali,“ poukázal na okolnosti nižší účasti zástupců klubů Luboš Vaněk, který doposud působil jako sekretář OFS Havlíčkův Brod. V posledních letech se na okresních valných hromadách scházelo 80 až 85 procent delegátů.

Na valnou hromadu dorazilo ještě 14 hostů, ve velkém sále havlíčkobrodského kulturního domu Ostrov se tak setkalo celkem 41 osob. „Valná hromada se konala za předepsaných protiepidemických opatření, ta se nám podařilo bezproblémově zajistit,“ říkal nový předseda OFS.

Naopak se zajištěním odehrání soutěží bude nejspíš i na Havlíčkobrodsku problém. „Na základě pokynu z Fotbalové asociace České republiky, který byl na OFS rozeslán prostřednictvím krajských fotbalových svazů, jsme dočasně stáhli rozlosování jarních částí soutěží. Obavy máme jak to dopadne se soutěžemi mládeže, pokud se dospělé soutěže hrát začnou, budeme nejdřív muset ještě dohrát tři kola odložená z loňského podzimu,“ poukázal na nejistý osud rozehraných fotbalových soutěží na Havlíčkobrodsku Luboš Vaněk.

OFS řídí čtyři soutěže dospělých a dalších pět mládežnických soutěží od dorostu po přípravku.

Valná hromada OFS Havlíčkův Brod v sobotu 27. února byla letos na Vysočině druhou v pořadí, o týden dřív pořádal jako první v republice svoji valnou hromadu OFS Žďár nad Sázavou. V sobotu 6. března se uskuteční valná hromada OFS Třebíč, v úterý 16. března valná hromada OFS Jihlava a v pátek 19. března valná hromada OFS Pelhřimov.