Havlíčkův Brod už od samého začátku naznačil, že je střelecky při chuti. Do vedení šel už v první minutě. A do konce první poločasu přidal dalších osm branek. „Sami jsme se divili, že zápas skončil takovým výsledkem. Přeci jen Nový Rychnov porazil vedoucí Kamenici,“ řekl jeden z trenérů havlíčkobrodského béčka Jindřich Adamec. „Podle soupeřových podnětů, mají problém s trénováním. Navíc naše hřiště je velké. Nám se zápas vydařil,“ dodal.

Slovanu se duel vydařil na jedničku. „Hodně nám pomohl začátek, kdy jsme hned v první minutě šli do vedení. Do čeho jsme kopli, tak nám tam spadlo,“ uznal Adamec, ale podle něj rozhodně branky nepadaly po nějakých náhodných akcích. „Góly nebyly o štěstí. Některé padly po akcích, které trénujeme a chceme je vidět i v zápasech,“ potvrdil Jindřich Adamec.

Tomu ale přišlo i to, že brankář Nového Rychnova neměl zrovna svůj den. „Minimálně čtyři branky padly ze střední vzdálenosti. Ze šestnáctky nebo kousek za vápnem,“ souhlasil havlíčkobrodský lodivod.

Do zápasu s Novým Rychnovem zasáhli jen dva hráči širšího kádru divizního áčka. Pozitivní tedy je, že tým funguje i bez posil. „Je vidět, že už se začíná ukazovat náš rukopis. A výsledky začínají nést své ovoce a začíná se ukazovat, že naše cesta byla zřejmě zvolena správně,“ podotkl šéf lavičky SLovanu Adamec.

Důležitým ukazatelem kvality týmu bude zápas dalšího kola, kdy rezerva zajíždí na hřiště Světlé nad Sázavou. „Jsem zvědavý, jak dopadneme. Je to jeden z kvalitnějších týmů. Tak uvidíme, jak obstojíme pod nějakým větším tlakem,“ řekl Adamec.