Bude to svátek nejen pro fotbalový oddíl v Borech, ale rovněž pro celý okres, potažmo Kraj Vysočina. Nedělní utkání 19. kola okresního přeboru Žďárska mezi TJ Družstevník Bory a FC Bobrová, které má výkop v dopoledních 11.00, bude živě přenášet Česká televize.

Tento přenos bude součástí projektu Fotbalové asociace České republiky (FAČR) a České televize, který má název Náš fotbal.

Cesta k úspěchu ovšem nebyla jednoduchá. „Na našem okresním fotbalovém svazu se tato vize narodila už před nějakými třemi či čtyřmi lety. Bohužel tehdy vládl českému fotbalu jiný člověk a nebylo to průchodné,“ vysvětloval tehdejší lapálie předseda OFS Žďár nad Sázavou Jaroslav Beneš.

výrazné posílení. Čtyři zahraniční akvizice dorazily na prahu jarní části letošního divizního ročníku do kádru fotbalistů Staré Říše (v červeném). Na jejich výsledcích se to ihned projevilo.
Cesta k záchraně: Nové posily se fotbalistům Staré Říše začaly okamžitě vyplácet

Ke změně tak mohlo dojít až v okamžiku, kdy se předsedou FAČR stal Petr Fousek. Od okamžiku jeho zvolení napnul žďárský svaz všechny síly k tomu, aby se mu projekt Náš fotbal podařilo dotáhnout i do tohoto okresu.

Největší tíha ležela v první řadě na pořádajícím oddílu. „Hlavní úsilí musel vyvinout klub z Borů. To znamená přihlásit se do projektu a také splnit požadavky, kterých není málo. Role okresního svazu byla spíše doprovodná, kdy jsme se jim snažili pomoci po diplomatických cestičkách,“ popisoval.

V Borech si tak fotbalové kluby z Vysočiny odbudou televizní premiéru. „To Borům určitě nahrálo. Na Žďársku byla první pocovidová valná hromada, teď první televizní zápas na Vysočině. Opět se tak o nás bude hovořit,“ usmíval se nad tímto faktem Beneš.

Týmový běžecký závod s názvem NoMen Run se poběží tuto sobotu. Jedná se o jedinou štafetu pro ženy v Česku, jejíž sedmý ročník bude startovat ve Vysočina Aréně.
Na ženy čeká výjimečně náročný štafetový závod. Účast bude také letos obrovská!

Jednoznačným favoritem televizního utkání by měl být domácí celek Borů. Ty nejenže jako jediné dokážou prohánět vedoucí Křižanov, navíc mají ve svém středu nejlepšího střelce soutěže.

Miroslav Ochrana navazuje na předešlé ročníky, ba naopak svůj střelecký instinkt snad ještě vylepšil. Během předchozích osmnácti kol totiž dokázal zatížit konta soupeřů již osmatřiceti brankami. Obstaral tak bezmála polovinu zásahů nejproduktivnějšího týmu okresního přeboru Žďárska.

Na fotogalerii z nedělního televizního zápasu se můžete na webu Deníku podívat v pondělí. 


Načítám tabulku …