Veselka se vrací do známého prostředí, protože v týmu, který hraje okresní přebor, působil před sedmi lety. Tehdy s ním postoupil z nejnižší okresní soutěže do třetí třídy. „Já se vlastně do Bělé vracím už potřetí, protože jsem byl i u zrodu samotného fotbalu zde. Dřív to byli malí kluci, teď jim je okolo třicítky. Tak jsem rád, že s nimi mohu ještě nějakou tu sezónu zažít. Vlastně osmdesát procent týmu je stejných jako při poslední štaci,“ řekl staronový kouč České Bělé.

Ten chce s týmem hrát v popředí tabulky. „Cíl je jasný. Vyhrát každý zápas a být do pátého místa,“ přednesl nesmělé plány Veselka, který už se s týmem potkal. „Máme za sebou jeden společný trénink a jeden přípravný zápas. Na klucích je vidět chuť do fotbalu. Výhodou je i to, že se navzájem známe a víme, co od sebe čekat. Je na nich je vidět, že se na spolupráci těší,“ dodal jednačtyřicetiletý kouč.

Ten byl během minulého působení v Bělé proslulý svým tvrdým tréninkem, když hráči v zimní přípravě museli tahat pneumatiky. „I přesto se kluci těší, protože na to rádi vzpomínají a rádi se tomu zasmějeme,“ dodal.

Petr Veselka naposledy působil před dvěma lety u pohledského dorostu. „Odešel jsem hlavně z pracovních důvodů, protože jsem změnil zaměstnání a nešlo to skloubit. Navíc se nám narodila dcera,“ odůvodnil konec trenérské práce Veselka, kterému ale začal chybět víkendový adrenalin. „Manželka řekla, že když si vezmu malou s sebou, abych s ní byl a nebude to nijak narušovat čas s rodinou, tak že jí to vadit nebude. Navíc ona má ráda fotbal, takže snad se nám to povede skloubit dohromady,“ přeje si.