Hráči Polné několikrát vystrašili sparťanského brankáře Heču, který se nečekaně nadřel. Na jednu ránu byl však nakonec krátký. Polná zaslouženě slavila alespoň čestnou trefu. Po standardní situaci se odrazil míč k záložníkovi domácích a ten rozjásal naplněný stadion.

David Čížek - střelec gólu proti Spartě. Jak vám to zní?

Je to neuvěřitelný zážitek, krásný pocit. Asi každý sní o tom vstřelit branku proti Spartě.

S čím jste šli do zápasu proti ligovému soupeři?

Hlavně jsme nechtěli dostat moc gólů a přáli jsme si něco uhrát.

Postupem času se vám to dařilo a osmělovali jste se. Poznali jste, že se s protivníkem dá hrát?

Rozhodně, jsou to taky jenom lidi. Hrát se dá s každým a my jsme si to na začátku utkání uvědomili. Poznali jsme, že s nimi můžeme něco uhrát a zkusili jsme předvést to, co je nám vlastní.

Měli jste před zápasem velký strach, aby z toho nebyl debakl?

Před zápasem panovala velká nervozita. Navíc když jsme přišli a viděli tu spoustu diváků… Ale postupně to z nás spadlo a docela to snad šlo. (směje se)

Žilo město hodně tímto střetnutím?

Určitě. Kamarádi nám psali o lístky a věděli jsme, že se jich prodalo hodně. Čekali jsme, že přijde kolem tří a půl tisíce diváků. Byl to krásný zážitek.

Musel jste si brát stejně jako vaši spoluhráči volno z práce?

Všichni jsme si ho brali. Já byl v práci do devíti a pak jsem si vzal volno.

Co zaznělo ze sparťanského tábora

„Nervózní z průběhu zápasu jsem nebyl. Takoví soupeři na konci začnou hrát bez zábran, ale v případě remízy by nebyly hned penalty, takže jsem věděl, že bychom utkání dokázali zvládnout.“ - trenér Zdeněk Ščasný

„Pro Polnou i okolí to byl určitě zážitek. A vlastně i pro nás, je to něco jiného než klasický zápas. Všichni si to užili.“ - záložník Michal Sáček