„Je potěšující, že všichni kluci, s nimiž jsme mluvili, mají chuť reprezentovat a současná situace ani kritika jim nejsou jedno. V nejbližší době budou chtít tato slova potvrdit,“ sdělil Šilhavý novinářům.

Do vybrané jednadvacítky se vešli tři gólmani, sedm beků, devět záložníků a dva útočníci. Kromě Sýkory a Petráka chybí oproti poslednímu setkání národního týmu i slávisté Jan Bořil a Vladimír Coufal či plzeňští Tomáš Hořava a zraněný Jan Kopic. Absentuje také další marod Tomáš Kalas.

Jejich místa nově zaujmou Josef Šural, Matěj Vydra, Jaromír Zmrhal a trio Lukáš Hejda, Ondřej Čelůstka a David Pavelka.

„Pavelka je skvělý kluk a typologický válečník, stejně tak Čelůstka. Rovněž o Hejdovi jsem přesvědčen, že je kvalitní hráč, proto si místo ve výběru zaslouží,“ zdůraznil trenér.

Vše směřuje ke kvalifikaci na ME

Šilhavý povolal také muže, který už v národním týmu chybí přes dva roky. Matěj Vydra, v současné době hráč anglického Burnley, se prý srazu nemůže dočkat. „Matěj v klubu nastupuje pravidelně, navíc je to moderní typ hráče. Má tah a je rychlý i silný,“ hodnotil Šilhavý.

Ještě pod vedením Karla Jarolíma vstoupil národní tým do Ligy národů porážkou 1:2 s Ukrajinou. Soupeř o několik dní později zdolal i Slováky a má nakročeno k postupu do další fáze. Samotnému Jarolímovi pak definitivně podkopl trenérskou židli debakl 1:5 v přípravném duelu s Ruskem.

„Co se Ligy národů týče, poslední výsledky nám nejsou lhostejné a samozřejmě chceme vyhrát. Vše ale bude směřovat především ke kvalifikaci na mistrovství Evropy 2020,“ dodal Šilhavý.

Nominace:
Brankáři: Tomáš Koubek (Rennes), Jiří Pavlenka (Brémy), Tomáš Vaclík (Sevilla).

Obránci: Jakub Brabec (Rizespor), Ondřej Čelůstka (Antalyaspor), Theodor Gebre Selassie (Brémy), Lukáš Hejda (Plzeň), Pavel Kadeřábek (Hoffenheim), Filip Novák (Trabzonspor), Radim Řezník (Viktoria Plzeň).

Záložníci: Antonín Barák (Udinese), Bořek Dočkal (Philadelphia Union), Josef Hušbauer, Tomáš Souček, Jaromír Zmrhal (Slavia), Jakub Jankto (Janov), David Pavelka (Kasimpasa), Josef Šural (Sparta), Matěj Vydra (Burnley).

Útočníci: Michael Krmenčík (Plzeň), Patrik Schick (AS Řím).