CHOTĚBOŘ - PACOV 3:1

V úvodu utkání sice dvakrát zahrozili domácí z hlaviček po centrech, ale až do konce prvního poločasu měl mírnou herní převahu Pacov. V 45. minutě byl faulován ve vápně domácí Najbrt, avšak Slavík z penalty trefi l jen gólmana a dorážka M. Čapka skončila na břevně.

Ihned po přestávce zmrazil chotěbořské fandy Kubů, který využil obrovské hrubky domácí obrany - 0:1. Poté předvedla Chotěboř krásnou akci z nacvičeného signálu při trestném kopu, avšak Mášovu střelu vykopl z brankové čáry hostující obránce.

Máša se nakonec gólové radosti dočkal, když propálil z úhlu Basíka - 1:1. Zápas se zlomil v 75. minutě, kdy se po rohovém kopu prosadil hlavou M. Čapek. Vzápětí pojistil tři body Tůma pěknou střelou do šibenice.

Góly: 60. Máša, 75. M. Čapek, 78. Tůma - 46. Kubů. Rozhodčí. Voborný. ŽK: 2:4. ČK: 0:1 (87. Grombíř). Diváci. 200. Poločas: 0:0. Chotěboř: Vykoukal - Moravec, Pffefer, M. Čapek - Máša, Benák, Novotný, Tůma, D. Čapek - Najbrt (89. Haltuf), Slavík (46. Doležal).

HERÁLEC - BUDÍKOV 0:1

V derby utkání dvou sousedních rivalů se hrála poměrně kvalitní kopaná, domácí před velmi slušnou návštěvou již podruhé přenechali všechny body bojovnému soupeře.

Nelze tvrdit, že herálečtí fotbalisté herně propadli, střelecky jsou však naprosto neškodní. Již do přestávky promarnili několik gólovek, naopak hosté udeřili hned z prvního vážného útoku. Hlavička Prokopa skončila za zády gólmana Koubka. Po změně stran měli domácí jasně navrch, jejich střelecká mizérie však pokračovala. Budíkov úvodní tlak přežil, osmělil se k rychlým protiútokům a dal tak dvakrát vyniknout Koubkovi v herálecké svatyni.

„Nemáme střelce, trápení v koncovce pokračuje již v řadě zápasů. Ztráta šesti bodů na vlastním hřišti nás může v závěru hodně mrzet,“ hořekoval šéf herálecké kopané Josef Pátek.

Rozhodčí: Fábeš. ŽK: 1:1. Diváci: 210. Herálec: Koubek - Komůrka (60. Kuchta), Med, Paclík, Pátek - Uhlíř, Hrala, Kolář, Kříž - Mašek, Krpálek.

LEDEČ - SPEŘICE 2:1

Brzký vedoucí gól Kudláčka, který technickou střelou z deseti metrů poslal míč k pravé tyči, domácí uklidnil jenom do dvacáté minuty. Potom se vydařila parádní trefa z 35 m speřickému Němcovi a hra se vyrovnala.

Dvacet minut před koncem mohli hosté rozhodnout, umístěnou hlavičku Štěpána však ledečský gólman Habásko vyrazil. Ledečtí si gólové šance po přestávce nevytvářeli, v posledních deseti minutách však zúročili lepší fyzickou kondici. Jejich tlak vyvrcholil v poslední minutě, kdy hostující Pikl srazil Procházku ve vápně a nařízenou penaltu za vypjaté situace Kudláček chladnokrevně proměnil ve vítěznou branku na 2:1. Z vítězného celku patřili k oporám Příhoda, Procházka a Šťastný.

„Byl to urputný boj až do posledního okamžiku. Speřice byly těžkým soupeřem a překvapily velmi dobrou fotbalovou technikou“ vysekl poklonu hostům ledečský kouč Miloslav Čivrný.“

Góly: 9. a 90. Kudláček (druhý gól PK) - 20. Němec. Rozhodčí: Navrkal. ŽK: 3:2. ČK: 0:1 (Vlček). Diváci: 200. Poločas 1:1. Ledeč: Habásko - Lebruška, Pešek, Šťastný, Pokorný (40. Pajer), Procházka, Dobrý (51. M. Geher), Příhoda, Janovec (72. Dolejší - Turek, Kudláček.

KOŽLÍ - DOBRONÍN 3:1

Již v 15. minutě otevřel skóre Vosyka, o deset minut později zvýšil na 2:0 Šimek. Přesto domácí nemohli být v klidu, neboť hostující fotbalisté je přehrávali ve středu pole.

Z tlaku vytěžili pouze snížení Krpálkem na 2:1. V závěru rozhodl z brejku Šimek o vítězství 3:1 pro Kožlí. U domácích zahrál výborně Šimek i obrana v čele s Edrem, u hostů vynikli útočníci Kalců se Skořepou.

„Je to cenná výhra. Dobronín hrál velmi dobře, líbil se mi hlavně jejich zvládnutý ofsajd systém. My jsme naštěstí proměnily všechny vytvořené šance,“ zhodnotil utkání trenér Kožlí Miloš Březina.

Góly: 15. Vosyka, 25. a 84. Šimek - 68. Krpálek. Rozhodčí: Nováček. ŽK: 3:1. Diváci. 75. Poločas: 2:0. Kožlí: Dočkal - Hrabaň, Edr, Radoš, Boček (73. Konšel) - Hoff mann (59. R. Březina), Vosyka, D. Blažejovský (89. M. Březina), Miláček - M. Blažejovský, Šimek.

PŘIBYSLAV - LÍPA 4:1

V již tradičním derby utkání dvou havlíčkobrodských zástupců bylo znát postavení v tabulce. Od začátku si více šancí vytvořili domácí a Musil proměnil jednu z nich v úvodní gól.

Pak si však vybral slabší chvilku lipský gólman, který přispěl dvěma hrubými chybami dvěma góly domácím. Hattrick pak v zápase dovršil Křesťan, když zaznamenal branku na 4:1.

„Jsme samozřejmě spokojeni, velmi dobrý zápas odehrál Pavel Vykoukal,“ prozradil vedoucí mužstva Přibyslavi Zdenek Krčál.

Góly: 26. Musil, 48., 75., 79. Křesťan - 85. Kratochvíl. Rozhodčí: Klíner. ŽK: 2:2. Diváci: 200. Poločas: 1:0. Přibyslav: Matějka - Teml, Říha, Svoboda, Strašil - Křepinský, P. Vykoukal, Kunc (46. L. Vykoukal), Němec - Křesťan, Musil (59. T. Kasal). Lípa: Exner - R. Souček, M. Prokš, V. Souček, Fejt (42. Kutlvašr) - Koblížek (80. P. Souček), Kučírek, Bouda, Prostřední (14. Zajíček) - Kratochvíl, J. Prokš.

ROZSOCHY - VĚŽNICE 2:1

Premiérové jarní body si v domácím prostředí připsali fotbalisté Rozsoch, kteří slavili výhru proti těžkému soupeři z horní poloviny tabulky.

Vyrovnané utkání se odehrávalo v duchu úporného boje o každý míč. První branku vstřelil Petr Bureš po standardní situaci, když pohotově vrátil odražený míč do věžnické branky.

Rozhodující moment nastal patnáct minut před závěrečným hvizdem. Gólman hostů se zoufale vrhl pod nohy prodírajícího se forvarda, rozhodčí okamžitě signalizoval penaltu, jejíž proměnění obohatilo Rozsochy třemi body.

Góly: 42. P. Bureš, 75. R. Vališ (PK) - 55. M. Chalupník Poločas: 1:0. Věžnice: Šrámek - Šebesta, Chalupník, Černý, Wasserbauer - Neuvirt (60. Kölbl - 80. Havlíček), Čurda, Brukner - Šimoníček, Martínek.