Chotěboř venku opět zaváhala, Přibyslav veze bod ze Speřic

HAVLÍČKOBRODSKO - V 16. kole I. A třídy Chotěboř porážkou v Budíkově opustila první příčku, kde ji vystřídaly Janovice. Přibyslav si odvezla ze Speřic pouze bod. Lípa nedokázala zásluhou dvou penalt porazit Bohdalov.

16.4.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

BUDÍKOV - CHOTĚBOŘ 3:1

V zápase Budíkova s vedoucím mužstvem soutěže měli více ze hry Chotěbořští. Domácí je však pozornou obranou do vážnější šance kromě branky a nastřeleného břevna nepustili. Na začátku prvního poločasu šli do vedení hosté po rohovém kopu a hlavičce Moravce. Domácí nesložili zbraně a před koncem poločasu stihli vyrovnat zásluhou střely z úhlu kapitána Žáčka.

Ve druhé půli se hra domácích zlepšila a vyráželi do rychlých protiútoků, druhý kol dál po dorážce Prokop a vítěznou branku vstřelil Vodrážka přehozením brankaře. Závěr utkání Budíkov už zvládl a dokázal již potřetí v řadě zvítězit.

Góly: 27. Žáček, 48. Prokop, 82. Vodrážka - 8. Moravec. Rozhodčí: Machát. ŽK: 4:2. Diváci: 120. Poločas: 1:1. Chotěboř: Vykoukal - Moravec, Babousek, M. Čapek, D. Čapek, Máša, Tůma, Novotný, Naibrt, Slavík (58. Doležal), Benák.

PACOV - LEDEČ 3:1

Pacov hrál i bez šesti hráčů základní sestavy vynikající utkání a po dvou centrech a povedené akci vedl již tři nula. Hosté se zmátořili ke konci poločasu, ale snížili jen na rozdíl dvou branek. Po obrátce měli již Pacovští otěže utkání jasně ve svých rukou a zaslouženě ho dovedli k tříbodovému konci.

Góly: 6. Kubů, 18. Šlechta, 30. Vrzal - 38. Turek. Rozhodčí: Macek. ŽK: 3:3. ČK: 0:1 (90. Procházka). Diváci: 200. Poločas: 3:1. Ledeč: Vytiska - Lebruška, Pešek, Šťastný, Pajer, Procházka, Dobrý (64. Příhoda), Kudláček, Dolejš, Turek (46. Mikula), Geher.

SPEŘICE - PŘIBYSLAV 1:1

Domácí vstoupili do utkání bojácně a hosté toho využili Kasalem. Speřičtí se poté zlepšili a bomba Štěpána byla nechytatelná i pro dobře chytajícího Matějku. Po změně stran hosté nevyužili své šance a tak utkání skončilo smírně 1:1.

Góly: 43. Štěpán - 11. Kasal. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 4:1. Diváci: 70. Poločas: 1:1. Přibyslav: Matějka - Teml, Říha, Svoboda, Kasal (65. Musil), Kunc (80. L. Vykoukal), Strašil, Křepinský, Němec, Křesťan, P. Vykoukal.

VĚŽNICE - KOŽLÍ 1:0

V derby střetnutí to byl spíše boj než fotbal, gólových šancí na obou stranách bylo jako šafránu, v domácím kolektivu byla citelná neúčast hráčů základní sestavy Baráka, Pokorného, Kunce a D. Drahoše.

Rozhodnutí padlo po hodině hry, kdy pronikající Martínek byl stažen k zemi, nařízený pokutový kop Černý proměnil ve vítězný gól. Potom se začalo na hřišti jiskřit a rozhodčí musel krotit hráče žlutými kartami.

Vše vyvrcholilo v závěru zápasu, kdy hostující Březina po hrubém faulu na Martínka uviděl červenou kartu. U vítězů se dostal alespoň nad průměr stoper Chalupník a útočník Martínek, z hostujícího týmu bylo nejvíce vidět kapitána Vosyku.

„Mezi slepými byl jednooký králem, pohledný fotbal se brzo vytratil“, charakterizoval oboustranně rozhárané utkání šéf věžnického fotbalu Bohuslav Chalupník.

Góly: 60. Černý (PK). Rozhodčí: Reich. ŽK: 3:6. ČK: 0:1 (Březina). Diváci: 13O. Poločas 0:0. Věžnice: Šrámek - Šebesta( 8. A. Drahoš), Chalupník, Černý, Wasserbauer - Neuvirt, Brukner, Procházka, Čurda - Martínek, Havlíček (70. Prokeš). Kožlí: Dočkal - Radoš, Edr, Hrabaň, Roček - D. Blažejovský, Vosyka, Březina, Miláček (80. Rejnek) - M. Blažejovský, P.Šimek.

LÍPA - BOHDALOV 0:2

Domácí si určitě chtěli spravit chuť po nevydařeném utkání v Přibyslavi a jako první zahrozili vážnější gólovou šancí. Pak však rozhodčí odpískal spornou penaltu pro Bohdalov a hosté se nemýlili.

I v druhém poločasu padl druhý gól hostů z penalty a domácí už nedokázali odpovědět. V posledních minutách utkání byla jasná penalta na lipského hráče, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá, tak domácí prodloužili sérii o další prohraný zápas.

Góly: 23. Schneider, 75. Doležal. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 4:4. Poločas: 0:1. Diváci: 60. Lípa: Exner - M. Prokš, R. Souček, V. Souček, Zajíček, Koblížek, Kučírek, Bouda, J. Prokš - R. Souček, Kratochvíl (Kutlvašr). Bohdalov: Zvolánek - Havlíček, Frydych, Zábranský, Štilner - Vomela, Schneider, Doležal, Kantor - Klimeš, Jaroš (Novotný, Křesťan, Neuman).

DOBRONÍN - HERÁLEC 2:1

Domácí začali aktivně a po rohu a signálu udeřil na zadní tyči osamocený Sochor. Než se stačili hosté oklepat, střelu T. Sedláčka vyrazil Kourek k Sobotkovi, který také nezaváhal. „Jenže pak jsme přestali hrát a iniciativu převzal soupeř,“ přibližuje trenér Dobronína Ludvík Haubert. Herálecký Mašek dokázal stupňující tlak přetavit v kontaktní gól a po změně stran bylo plné hřiště pouze hostů.

„Celý zbytek zápasu jsme hráli pod tlakem. Kluci se nedokázali chytit a jen díky skvělému Chvátalovi, který nás několikrát podržel, jsme udrželi vedení. Jinak to bylo drama až do konce,“ dodává Haubert.

Góly: 15. Sochor, 22. Sobotka - 42. Mašek. Rozhodčí: Bína. ŽK: 2:4. Diváci: 150. Poločas: 2:1. Herálec: Kourek - Soural, Komůrka, Paclík, Kříž - Hrala (72. Uhlíř), Knílek, Kolář, Kuchta - Mašek, Krpálek.

16.4.2007 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Výroba - Výroba Zámečníci strojů 150 Kč Zámečníci strojů strojní zámečník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 150 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: - montáž dílů a strojů, především potravinářských strojů, zakázková výroba, - manuální zručnost, možnost zaměstnání absolventů v oboru strojírenství a jejich zaučení, Tel. nebo osobní kontakt v prac. dny 6-13 hod.. Pracoviště: B e h o spol. s r. o., 582 63 Ždírec nad Doubravou. Informace: Jana Křesťanová, +420 561 202 024(025). Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 98 Kč Prodavači ostatního zboží v prodejnách prodavač/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 98 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - prodej tabákových výrobků, novin, časopisů, - prac. doba: po-pá 7:00 - 13:00 hodin (PP zkrácený), po-pá 7:00 - 15:00 hodin (PP plný), Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Věra kunášková - pracoviště 2, Husovo náměstí, č.p. 67, 584 01 Ledeč nad Sázavou. Informace: Věra Kunášková, +420 731 066 039. Gastronomie - Gastronomie Vedoucí provozu 25 000 Kč Vedoucí provozu v ubytování, stravování a pohostinství (kromě školních jídelen a menz) provozní bistra. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - vyučení v oboru kuchař, číšník, prodavač nebo v potravinářském oboru, praxe v gastro provozu, zdravotní průkaz pracovníka v potravinářství, - vedení provozu bistra v sociálním podniku zaměstnávající osoby se zdravotním postižením, vedení týmu prodavačů, odpovědnost za prodej lahůdek, zajištění objednávek zboží, komunikace s firemními zákazníky, - prac. doba PO-PÁ 7:30 - 16:00 hodin, - prac. poměr na 1 rok s možností prodloužení, Osobní kontakt možný po předchozí tel. domuvě.. Pracoviště: Chráněné dílny fokus vysočina, s.r.o. - bistro, Horní, č.p. 195, 580 01 Havlíčkův Brod 1. Informace: Anna Šimonová, +420 774 151 495. Výroba - Výroba Strojírenští technici technologové, 23 000 Kč Strojírenští technici technologové, normovači technolog. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: - SŠ strojírenského zaměření, - zodpovědnost za technologické postupy a jejich optimalizaci, řešení technologických problémů při výrobě, Osobní kontakt možný po předchozí tel. domluvě.. Pracoviště: Chotěbořské strojírny, a.s., Herrmannova, č.p. 520, 583 01 Chotěboř. Informace: Jarmila Rychlá, +420 569 551 381.

Česká Bělá už třikrát po sobě získala jeden bod a propadla se na čtvrté místo.

Ledečská rezerva se propadla na čtvrté místo

Zaběhat si do Havlíčkova Brodu přijely nebo přišly necelé dvě stovky závodníků.

Půlmaraton opanovali Bartoš a Součková

-

Vstup do sezony Bruslařům vyšel. V derby pokořili Žihadla

Havlíčkobrodští hokejisté vstoupili o víkendu do důležité druholigové sezony. Mají totiž poslední možnost se vrátit zpět do první ligy. Na úvod je čekalo derby s Moravskými Budějovicemi. Bruslaři šli v první třetině dvakrát do vedení, ale soupeř vždy vzápětí srovnal. Broďáky to ale nezlomilo a připsali si vítězství 6:2.