Poslední Světlá potvrdila,že na Bystřici umí. Má bod

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU - V souboji posledního celku krajského přeboru s dosavadním lídrem gól nepadl. Bystřice tak potvrdila, že letošní sezonu na Světlou neumí a neoplatila ji podzimní porážku.

23.4.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/archiv

SVĚTLÁ - BYSTŘICE 0:0

V prvním poločase se hra odvíjela především uprostřed hřiště. Bystřice si v úvodu vytvořila mírný tlak, kdy se dvakrát zastřeloval agilní Vrzal. Poté dvakrát nebezpečně hlavičkoval hostující Horák. Domácí se dostali ke střele na bránu až v 26. minutě, když Trávníčka téměř z půlky hřiště protáhl Pecha.

Do konce poločasu se odehrála už jen jedna významnější akce. Bystřičtí kopali z 25 metrů přímý kop. Míč si postavil hráč s vizáží Roberta Carlose, Miloš Vrzal, který dělovkou rozezvučel břevno.

I po přestávce viděli diváci fotbal bez větších šancí. Bystřice se od 60. minuty začala tlačit do útoku, a tak hráči Světlé se začali zaměřovat na nebezpečné brejky. Největší šanci měla Bystřice dvacet minut před koncem pěknou kombinační akcí se dostal po přihrávce Vrzala k stoprocentní šanci Havlíček, ale trefil jen tyč.

„Odehráli jsme utkání, ve kterém si obě mužstva těžko vypracovávala nějaké šance. Bohužel se nám zranil Sklenář, a proto hrál Horák v záloze, kde se mu dařilo jen v průběhu první půle. Ztratili jsme další body hlavně kvůli tomu, že naše optická převaha nevedla k chybám domácích,“ zhodnotil utkání trenér Bystřice Zdeněk Hovorka.

V 85. minutě předvedla Světlá rychlý protiútok, který zakončil střelou Císař a následnou dorážku Bárty stačili hostující obránci zablokovat.

„Jsem velmi spokojen s bodem, který kluci vybojovali dobrou hrou, hlavně po taktické stránce. Našim cílem bylo pohlídat Horáka, což se Blažkovi především ve druhém poločasu náramně zdařilo,“ pochvaloval si první jarní bod trenér Světlé Jaroslav Žejdlík.

Rozhodčí: Ságl. ŽK: 2:1. Diváci: 300. Světlá: Holcman - Petrus, Šmíd, Blažek, Stojan - Hoke, Pecha, Císař, Kubát - Křikava (64. Rezek), Pirožek (55. T. Bárta, 90. Valenta). Bystřice: Trávníček - König, Kozáček, Veselý, Mitáš - Vrzal, Matuška, Horák, Zbytovský - Havlíček, Holý. Nejlepší hráči: Holcman, Císař - Vrzal.

23.4.2007 VSTUP DO DISKUSE
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Poslanec Martin Lank

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.