V Jeníkově rozhodla jediná chybička, Chotěboř se posouvá v tabulce čelem nahoru

„S prohrou jsem opravdu nepočítal, příčinu však musíme hledat především u sebe. Měli jsme takřka po celé utkání jasnou převahu, proměňování i těch vyložených šancí však bylo přímo žalostné. Navíc se nám lepila i smůla na kopačky, když ještě za stavu 0:0 po střelách Vrdského a Petra chytala za čejovského gólmana tyč,“ hořekoval jeníkovský trenér Stanislav Krajíček.

Čekání na brejk se vyplatilo

Čejovští přijeli s jasným úkolem, od začátku střetnutí zalezli do obranné ulity a betonovali, čekali na případný brejk. Čtvrt hodiny před koncem vrátili domácí hostům míč tak netakticky, že čejovský bek nakopl dlouhý balon a Smerek na hrotu útoku šikovně přehodil jeníkovského gólmana.

„Musíme napravit nečekanou ztrátu v neděli v Černovicích, kde chceme bodovat. Pokusím se něco udělat se sestavou, věřím, že kluci budou bojovat a dřít. Ovšem čekají nás ještě těžké zápasy s oddíly ze špice tabulky,“ přiznává šéf jeníkovské lavičky.

Místo středu tabulky špice

Úkolem chotěbořské rezervy bylo uhrát klidný střed tabulky, mužstvo se dostalo do výborné formy a najednou je tu boj o samotnou špici tabulky.

„Příčinu úspěchu vidím v dobrém kolektivu, kluci si věří. Velkou oporou je gólman Radek Křivský, spolehlivá je i obrana, daří se mladíkům bratřím Janu a Jiřímu Hlaváčkovi. Tvůrcem hry je zkušený, nestárnoucí Petr Křivohlavý a střelecky nám pomáhá Martin Bílek,“ přiznává a dobře ví chotěbořský trenér Jiří Horák.

V neděli jede chotěbořské „béčko“ na hřiště vedoucího oddílu tabulky do Habrů. Rozhodující bude, koho trenér „áčka“ povolá do svého týmu. Ve hře jsou bratři Hlaváčkové, Haltuf a Palán, vše se dohodne na pátečním tréninku.

„Na hru Habrů jsem se byl podívat, výkonem mě nijak neoslnily, mají však nebezpečné útočníky. Když nám vyjde obranná činnost, máme šanci. Budeme hrát na dva útočníky se snahou přehrát soupeře kombinačně,“ poodhalil taktiku do utkání chotěbořský lodivod.