Sestava je největší bolest

„My jsme měli špatný vstup do soutěže, a výkon v Herálci to jen potvrdil, bylo to z naší strany katastrofální utkání. Teď je náš cíl jasný, chceme doma nechat tři body a v tabulce pravdy zůstat na nule. Musíme pořádně nabudit mančaft a vyhrát,“ přeje si věžnický trenér Václav Hospodka.

Toho však tlačí bota v sestavě a na výkonech se to dostatečně podepisuje. „Dlouhodobě nám chybí Barák, který je po operaci nohy. Ze zdravotních důvodů nenastupuje ani Šebesta a otazník visí nad Pokorným, o jehož nástupu se rozhodne asi dnes. Jsou to hráči základní sestavy a citelně chybí,“ řekl zklamaně Hospodka.

První vzájemný duel na podzim vyzněl lépe pro dobronínské hráče, kteří vyhráli 3:1. „První půle u nich byla z naší strany hrozná. Na začátku druhé jsme však snížili na 2:1 a tlačili jsme soupeře. Pak jsme však nedali penaltu a naopak gól dostali,“ zavzpomínal na první utkání věžnický kouč.

Hosté si jedou pro body

Dobronínští však chtějí na hřišti soupeře překvapit a přivést si body domů. „Chceme napravit reputaci ze zápasu s Bohdalovem, ale na druhou stranu nemáme co ztratit,“ říká doboronínský kouč Ludvík Haubert, který styl soupeřova trenéra a kamaráda Václava Hospodky zná velmi dobře.

„Důležité bude hrát trpělivě od zadu, čekat na chybu a hlavně dávat góly. Snad vydrží forma i našemu gólmanovi,“ přeje si Haubert. „V naší situaci si už nemůžeme dovolit pořád ztrácet. Čekají nás velmi těžká tři kola, takže když si přivezeme bod, budu velmi rád,“ dodává na závěr.