H. BROD - POLNÁ 2:2

První poločas přinesl nudný fotbal. Kdyby utkání začalo až tím druhým, vůbec nic by se nestalo. Polná se zaměřila na defenzivu, mdlým domácím takřka nic nedovolila.

„V první půli jsme předvedli tragický výkon, bez běhání a nasazení. Hráči vůbec neplnili taktické pokyny,“ kroutil hlavou havlíčkobrodský trenér Josef Soural.

Po změně stran se nejdříve ukázali hosté, v 53. minutě si ale s projektilem Adamce poradil jeho jmenovec v brodské brance. V 64. minutě polenští stopeři nepokryli Provazníka, a ten střelou do protipohybu otevřel skóre. Jenže potom Slovan vyklidil střed pole a hosté toho zaslouženě využili. Čtvrt hodinky před koncem z trestného kopu po lehké teči zdi vyrovnal kapitán Krčál.

Domácí se silou vůle dostali i podruhé do vedení. Novotný v 86. minutě vybídl Šťastného, a ten mířil jako před ním Provazník k pravé tyči - 2:1. Pojistku měl na noze Nechvátal, ale třikrát během chvíle nevyřešil dobře brejkovou situaci.

A přišlo nastavení. Zimprich ztratil uprostřed hřiště míč a rychlý brejk přetavil ve vyrovnání Pártl. Havlíčkův Brod tak na jaře už podruhé (poprvé s Velkou Bíteší) ztratil doma výhru v nastavení.

„Vzhledem k průběhu zápasu jsem nadmíru spokojený s bodem. Velmi dobrému soupeři jsme v první půli nic nedovolili. Ve druhé se chléb lámal za stavu 2:1, kdy domácí nedali dvě tutovky. Fotbal je o štěstí a dnes se k nám přiklonilo. Musím vyzvednout hru zálohy, ale pořád nám chybí finální přihrávka,“ hodnotí trenér Polné Milan Palkovič.

„Pomohl nám gól, ale hra byla pořád neurovnaná. Bohužel nám nezahrály opory, v úterý v Pelhřimově asi udělám změny,“ plánuje Soural.

Góly: 64. Provazník, 85. Šťastný - 75. Krčál, 90.(+4) Pártl. Rozhodčí: Žilka, ŽK: 1:2. Diváci: 150. Poločas: 0:0. Havlíčkův Brod: Adamec - Novotný, Háněl, Ganobjak, Mišta - Nepovím, Slanař, Šťastný, Pertl - Janďourek (76. Nechvátal), Provazník (71. Zimprich). Polná: Skočdopole - Matula (54. Pártl), Frolda, Bárta, Hlávka - Adamec, Holas, Krčál, Půža (76. Gondek) - Oberreiter, Körber (80. Tomas). Nejlepší hráči: Mišta - Krčál, Hlávka.