Po nevydařených zápasech v Chotěboři, kde prohráli 2:0 a doma s Věžnicí prohra 4:2, čeká přibyslavské fotbalisty další nedaleký soupeř z Ledče nad Sázavou. V přibyslavských řadách nepanuje příliš spokojenost.

Krčál: Útočníci nedávají góly

„V Chotěboři se nedokázali prosadit hlavně útočníci, vyzkoušeli jsme všechny hráče, co máme, na post útočníka, ale ani jeden se nechytl. Může nás samozřejmě mrzet i chyba gólmana Matějky, který při odkopu trefil záda chotěbořského Tůmy a míč se odrazil do brány, ale na spekulace už je pozdě,“ prozradil vedoucí mužstva Krčál.

Vše si chtěli fotbalisté vynahradit v domácím předehrávaném utkání proti Věžnici, tam však padla další rána na jejich bedra. „Nechali jsme si ujít začátek utkání a věžnický Martínek předvedl, proč patří k oporám jejich týmu. První půle byla z naší strany špatně sehraná. Ve druhé jsme se zlepšili a zásluhou Křepinského jsme se dotáhli na rozdíl jednoho gólu a utkání jsme mohli ještě zdramatizovat a poprat se o body. V posledních minutách však hosté vstřelili vítězný gól a z naší strany panovala nespokojenost,“ přiblížil průběh důležitého derby Krčál.

Chybí finální přihrávka

Teď na ně čeká důležitá prověrka s Ledčí nad Sázavou, která by se dala řadit mezi lehčí soupeře ze všech derby a posledních zápasů. Tohle však může být zrádné, ví i přibyslavské vedení.

„Ledeč má mladý mančaft a určitě to nebude lehké utkání. Ale my musíme jít po třech bodech, nic jiného nám teď ani nezbývá. Jinak se budeme propadat tabulkou směrem dolů. Teď je to hodně našlapaný a například od jedenáctého Dobronína nás dělí už jen deset bodů,“ je si vědom Krčál.

Podle jeho slov to však před nedělním utkání nevypadá růžově. „Pořád budou chybět zraněný Krčál a Teml. Otazník visí i nad Němcem. Chybí nám hráč, který by dal finální přihrávku na gól. Většina míčů končí v záloze a dál už se nedostaneme,“ spekuluje.

V Ledči se na derby těší a plánují Přibyslavi body sebrat. „Připravujeme se na zápas jako na každý jiný. Je pravda, že teď máme hodně nabitý program a před utkáním jsme měli trénink pouze včera. Problémy se sestavou nemáme, akorát budou chybět už dlouhodobě zranění Janovec s Pokorným. Jedeme do Přibyslavi určitě pro body, ale pro ty se jezdí na každý zápas,“ prozradil trenér Ledče Miloslav Čivrný.