PŘIBYSLAV – LEDEČ N. S. 7:1

Přibyslav nezačala zrovna nejlépe a jako první inkasovala gól. Pak však začal jejich koncert. Střelecky se po dlouhé odmlce prosadili přibyslavští útočníci Křesťan s Kasalem a jejich zásluhou a gólem Němce rozhodli utkání ve svůj prospěch a získali potřebné tři body.

Góly: 15., 21., 36. Křesťan, 59. Němec, 61., 86., 61. Kasal – 4. Procházka. Rozhodčí: Dobrý. ŽK: 2:3. ČK: 0:1 (27. Dobrý). Poločas: 3:1. Diváci: 180. Přibyslav: Matějka – Teml, Říha, Svoboda, Kasal – Kunc, Strašil, Křepinský (45. L. Vykoukal), Němec – Křestaň (69. Musil), P. Vykoukal. Ledeč: Vávra – Lebruška (70. Mikula), Pešek, Štastný (54. Pajer), Křišta (60. Miláček) – Procházka, Dobrý, Kudláček, Příhoda – Turek, Geher.

BOHDALOV – CHOTĚBOŘ 1:4

Domácí kolaps odstartoval rychlý sled dvou branek mezi desátou a třináctou minutou. Bohdalov se poté pokusil viditelně lepšímu soupeři úspěšněji vzdorovat a povstat k obratu, ale narazil na pevnou obranu Chotěboře a vlastní nemohoucnost v ofenzivě.

Druhý poločas se proměnil v galapředstavení chotěbořského Slavíka, který zaznamenal čistý hattrick. Patnáct minut před vypršením hrací doby měli domácí možnost z penalty zkorigovat, ale Schneider napálil pouze břevno.

Čestného úspěchu a kosmetické úpravy výsledku se Bohdalov přece jenom dočkal. Po rohovém kopu a zaváhání hostujícího brankáře uklidil míč mezi tyče Kántor.

Góly: 86. Kántor – 10. M. Doležal, 13., 64. a 75. Slavík. Rozhodčí: Nováček. ŽK: 1:4. Diváci: 100. Poločas: 0:2. Chotěboř: Vykoukal – Máša, Rabousek, Moravec, Bílek – Pff efer, Tůma, M. Doležal, Najbrt (85. D. Čapek) – Slavík (88. M. Čapek), Benák (80. Novotný).

HERÁLEC - LÍPA 3:1

Herálečtí fotbalisté na jaře doma ještě nevyhráli a ocitli se najednou na předposledním místě tabulky. Utkání proti poslednímu oddílu však zvládli a konečně naplno bodovali. Již v 10. min. otevřel skóre Hrala, o chvíli později však lipský gólman chytil Paclíkovi penaltu a domácí se dostali do útlumu. Probudil je až po půlhodince hry Kuchta, který druhý pokutový kop již proměnil.

Po přestávce se úroveň hry zlepšila, dostala tempo, výhru domácích pojistil až v 66. minutě obránce Soural hlavou, když si naběhl na centr Kuchty. U vítězů byla oporou obranná dvojice Josef Pátek - Soural, pochvalu zaslouží i dorostenec Král, u hostí byli nejaktivnější R. Souček a Kutlvašr.

„Výhra byla povinností, chceme-li se dostat ze záchranného pásma, musíme v odloženém zápase doma zdolat i Rozsochy,“ dobře ví herálecký trenér Petr Kuchta.

Góly: 10. Hrala, 32. Kuchta (PK), 66. Soural - 83. Bouda. Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 3:5. Diváci: 80. Poločas 2:0. Herálec: Koubek - Paclík, Soural, Josef Pátek - Kříž, Hrala, Král, Kuchta - Krpálek, Mašek, Komůrka (46. Dvořák). Lípa: Exner - Zajíček, V. Souček, Kutvašr, Bouda - Vácha, R. Souček, Kučírek, Koblížek (75. Prostřední) - Kratochvíl, J. Souček.

VĚŽNICE – BUDÍKOV 3:1

Hosté ve Věžnici potvrdili svou vzrůstající formu a neprodali svojí kůži lacino. Již po čtvrt hodině hry se dostal k odraženému míči Vodrážka a poslal Budíkov do vedení. V 19. minutě Kölbl nastřelil pouze tyč, ale v 22. vyskočil po rohu nejvýše Šebesta a bylo vyrovnáno.

Vězničtí fotbalisté toužící po vítězství nenechali nic náhodě a do poločasu se jim podařilo utkání strhnout na svou stranu. Nejprve se v 34. trefil hlavou nejmenší hráč na hřišti Martínek a pár minut na to se zapsal do střelecké listiny přesnou střelou Chalupník.

Po přestávce viděli diváci spíše bojovný fotbal s minimem šancí na obou stranách, které zůstali nevyužité. Domácí zahráli dobře jako kolektiv, u hostů se nejvíce líbil útočník Vodrážka.

Góly: 22. Šebesta, 34. Martínek, 36. Chalupník – 16. Vodrážka. Rozhodčí: Dlouhý. ŽK: 2:1. Diváci: 120. Poločas: 3:1. Věžnice: Šrámek – Wasserbauer, Chalupník, Černý, Šebesta – Kölbl (60. Pavlíček), Čurda, Brukner, Procházka – Neuvirt, Martínek.

KOŽLÍ - SPEŘICE 2:0

Hrál se rychlý fotbal s oboustranným nasazením. Již v 10. minutě zakončil kombinační akce ze středu hřiště úspěšnou trefou Šimek. Po změně stran hosté otevřeli hru, do gólových šancí je ale domácí nepouštěli.

Dvacet minut před koncem utekli domácí po levé straně, centr směřoval k osamocenému Hoffmannovi ve vápně, který nezaváhal. To již srazilo soupeře do kolen a Kožlí až do konce střetnutí plně ovládlo hru.

„Na soupeře platila hra po zemi, tím jsme ho přehráli. Zasloužená výhra, hru zadáků dirigoval zkušený Edr, špílmachrem byl Michal Blažejovský, v útoku byl nebezpečný Šimek,“ uvedl spokojený trenér Miloš Březina.

Góly: 10. Šimek, 70. Hoffmann. Rozhodčí: Straka. ŽK: 4:3. ČK: 1:1. Diváci: 80. Poločas: 1:0. Kožlí: Dočkal -- Edr, Březina, Radoš, Hrabáň - M. Blažejovský, Boček (65. Hoffmann), D. Blažejovský ( 85. Končel), Miláček - Šimek, Vosyka.