HABRY – DLOUHÁ VES 4:0

Domácí vstoupili do utkání velice dobře a již v 8. minutě se po zpětné přihrávce J. Tomy prosadil Holík. Habry pak do konce první půle hru kontrolovali, ale zvýšit se jim nepodařilo.

Po přestávce začali lépe hosté, ale haberská obrana v čele s gólmanem Valou zůstala nepokořená. V 68. zvýšil na 2:0 J. Toma, což hosty definitivně položilo.

Jako třetí se do střelecké listiny zapsal agilní Holík a definitivní podobu dal výsledku deset minut před koncem J. Toma. Mezi nejlepší hráče utkání patřil po zranění se navrátivší Michal, obránce Doležal a útočné duo Holík, J. Toma.

Góly: 8. a 78. Holík, 68. J. Toma, 80. Michal. Rozhodčí: Šula. ŽK: 1:4. ČK: 0:1 (89. Svoboda). Diváci: 115. Poločas: 1:0. Habry: Vala – Kvanka, Janouch, Doležal, M. Toma – Veselý (82. Vavřička), Michal, Baroch, Krajíček (80. Morave) – Holík, J. Toma. Dlouhá Ves: Čapek – Lukačina, Krečman, Miloslav Henzl, Juhaňák – Říha (78. Vošický), Kaplan, Miroslav Henzl, Vratislav Henzl – Sedlák, Svoboda.

VRCHOVINA B - POHLED 0:1

Zápas rozhodl málokdy vídaný moment. Od výkopu uplynulo dvacet vteřin, když hosté otřásli rezervou Vrchoviny ojediněle rychlým gólem. A z brankové nabídky to bylo vše, více zásahů diváci neviděli, přestože množství vrchovinských akcí po trefě přímo volalo.

Pohled se na celou dobu zatáhl na vlastní polovinu a snažil se rozbíjet útočné snahy domácích. Ti se přes jejich hráz přesto několikrát prodrali k nebezpečnému zakončení. Jenomže kromě dvou nastřelených břeven Faguly a dalších zazděných šancí z toho nebylo nic.

Gól: 1. Doležal. Rozhodčí: Kučerík. ŽK: 2:0. Diváci: 100. Poločas: 0:1. Pohled: Růžička - P. Siebenbürger, Kunášek, Sobota, Mach - Mišta, Šnóbl, Doležal, Jirásek - Kounek, Baroň (65. Z. Seibenbürger, 90. Bartoš).

CHOTĚBOŘ B - HERÁLEC (ZR) 1:4

Zpočátku byli chotěbořská rezerva lepší, nejdříve Jiří Hlaváček ve vyložené šanci napálil jenom gólmana, o chvíli později při střele Andrese chytalo za heráleckého golmana břevno. Posledně jmenovaný hráč však musel již v 21. minutě pro zranění odstoupit, domácí to rozhodilo, přestali být nebezpeční, hráli bez nápadu, místy alibisticky. A tak první chyby v obraně ještě do přestávky potrestali Kučka po střele hlavou a po něm Hořínek.

Druhou polovinu zahájili domácí sice krátkým náporem, potom však znovu upadli do průměru a zmrazila je třetí branka z kopačky Mládka v 63. minutě. „Bez chuti hrát fotbal nelze zvítězit. Nikdo z mužstva se nedostal nad průměr, větší nasazení se čekalo od mladších chlapců - bratří Hlaváčků, Palána i Češíka,“ postěžovali si trenéři Jiří Horák a Jiří Turek.

Góly: 72. Haltuf - 30. Kučka, 35. Hořínek, 63. Mládek, 84. Cimron. Rozhodčí: Janko. ŽL: 2:5. Diváků 100, polovina z Herálce. Poločas: 0:2. Chotěboř B: Křivský - J. Mudruňka, Palán, R. Mudruňka, Málek - Češík, Křivohlavý, Jan Hlaváček, Jiří Hlaváček - Haltuf, Andres (21. Motl, 69. Hospodka).

HUMPOLEC B – V. ŽĎÁR 1:0

Zápas odstartoval úspěšný brejk Jiráka. Po něm byli aktivnější hosté, ale závěr poločasu už patřil opět Humpolci, který si vytvořil i dvě gólové šance. Časarovi se však v koncovce nedařilo.

Veselý Žďár ve druhém poločase přidal, dlouho byl lepším týmem, jenže si nedokázal vytvořit gólovou šanci. V závěru mohl pečetit výhru domácích Holoubek, ovšem tutovkou pohrdl.

Gól: 4. Jirák. Rozhodčí: Krejčí. ŽK: 2:1. Diváci: 50. Poločas: 1:0. Veselý Žďár: Dvořák – M. Píbil, Červený, Šimek, Adam, Zadina, Prokop, Dolejší, Fišer, Halík, L. Píbil (80. Nový).

ŠTOKY - ČEJOV 2:0

Domácí měli již do přestávky v poli navrch, nedokázali se však prosadit proti dobře hrající obraně soupeře. Po změně stran tlak Štoků ještě zesílil a po individuální akci zaznamenal již v 50. minutě vedoucí branku Benda 1:0. Ten byl při střelecké chuti i po hodině hry, když po nahrávce Kubáta připojil i druhý gól znamenající již jistotu tříbodového zisku. Hosté se prakticky do gólové příležistosti v průběhu zápasu nedostali. „Kromě kanonýra Bendy se líbil i obránce Kunc. Získané body jsou důležité pro záchranu v soutěži,“ připomněl šéf štocké kopané Josef Pártl.

Góly: 50. a 64. Benda. Rozhodčí: Čech. ŽK: 1:2. Diváci: 60. Poločas: 0:0. Štoky: Uhlíř - Petr Hejsek, Kunc (86. Jiří Hejsek), M. Dáňa - Karlík, Miksa, Kubát (87. Jan Posejpal), A. Dáňa, Kubík - Benda, L. Posejpal.

GOLČŮV JENÍKOV - JIŘICE 4:1

Hosté začali tlakem a již ve 2. minutě z přímého kopu dali vedoucí gól. Pro domácí však to byla spíše injekce, od té doby převzali sami iniciativu. Ve 31. minutě putoval míč po ose Krajíček - Karlík - Spěvák a posledně jmenovaný srovnal na 1:1. Pět minut před pauzou hosté pod tlakem zazmatkovali v obraně a dali si vlastní gól.

Druhý poločas se již hrál pod kontrolou Jeníkova, po hodině hry se uvolnil Vrdský a levačkou nekompromisně zavěsil na 3:1, soupeře dorazil v závěru střídající Kubeš po minutovém pobytu na hřišti.

„Důležité body k záchraně a to ještě Hortenský třikrát běžel sám na gólmana, ale střelecky neuspěl. Dobře hráli obránci Vrdský se Žaloudkem a útočník Šindelář,“ připomněl trenér vítězů Stanislav Krajíček.

Góly: 31. Spěvák, 40. vlastní, 66. Vrdský, 89. Kubeš - 12. Řezníček. Rozhodčí: Šťastný. ŽK: 2:3. ČK: 1:1 (Karlík - Řezníček). Diváci: 150. Poločas 2:1. Golčův Jeníkov: Doležal - Vrdský, Žaloudek, Fendrych (88. Kubeš), Koten - Rokos, Spěvák, Karlík, Krajíček - Sindelář, Hortenský (85. Tuček).