Čtyři ohrožené týmy hrají mezi sebou. Zaváhání každého z nich může být osudovým

Předposlední Nová Ves přivítá zítra Vrchovinu. Už dnes se hraje o šest bodů také v Žirovnici, kam přijede Velká Bíteš.

Oba týmy rozhodně netrpí nedostatkem sebevědomí, protože poslední dobou sbírají body takřka s železnou pravidelností, ale jistý respekt je znát.

„Nečeká nás vůbec lehké utkání. Je to zápas o šest bodů, soupeřova síla spočívá hlavně v Hammerovi, který vede tabulku střelců soutěže,“ moc dobře ví o ofenzivním klenotu soupeře trenér Žirovnice Miroslav Kořínek.

Musil? Deset zápasů stop

Obejít se bude muset bez ofenzivního klenotu Jana Musila. Právě on totiž před čtrnácti dny zařídil dvěma góly a dalšími dvěma přihrávkami výhru ve veledůležitém zápasu s Vrchovinou. O týden později ale zkratoval a po excesu, který předvedl po vyloučení, dostal od disciplinární komise deset zápasů nepodmíněně.

„Prostě se s tím musíme vyrovnat. Příležitost dostanou jiní,“ zůstává v klidu Kořínek. Ve Velké Bíteši si dobře uvědomují, co by pro ně případná porážka znamenala. „To by už bylo hodně špatné. Jedeme do Žirovnice neprohrát,“ prohlásil velkobítešský kouč František Klusák.

Padne rekord?

Pikantní bude derby v Nové Vsi. Vrchovina, spojený klub Nového Města na Moravě a Radešínské Svratky - města a obce, mezi kterými se nachází právě Nová Ves! Očekává se možná rekordní návštěva krajského přeboru.

„Nám nezbývá nic jiného než vyhrát, tak velí povinnost. Na utkání se poctivě připravujeme. Motivaci má každý obrovskou. Když předvedeme to nejlepší, dobrý výkon podpořený velkou bojovností, dokážeme zvítězit,“ prohlašuje předseda Nové Vsi František Šandera.

Vrchovina řeší náhlé starosti se sestavou. „Čtyři kluci mají svaťák a v pondělí maturují. Není úplně jasné, jestli s nimi budeme moct počítat. Trochu je přemlouváme. Určitě nám bude chybět Kalich, který se školou odjel do Anglie. Jeho ztráta je dost citelná,“ soudí vedoucí vrchovinského mužstva Pavel Bajer. „Oba týmy se dobře znají. Nová Ves hraje doma dobře. Jsou to velcí bojovníci. Ale naši hráči se na zápas těší,“ dodává Bajer.