Z nich slibně měli nakročeno fotbalisté Pohledu, ale ztráta sedmi bodů na vlastním hřišti je hodně srazila. Hlavní příčinou byla mimořádně rozsáhlá marodka i tresty hráčů, takže ve střetnutí s chotěbořskou rezervou chybělo sedm hráčů základní sestavy.

V nedělním klíčovém derby v Habrech by se již měli v sestavě objevit Fejt s Arbelovským a pravděpodobně i Horáček. „Samozřejmě bod z Habrů by byl zlatý, ve zbývajících zápasech nás totiž čekají jen oddíly z dolní poloviny tabulky,“ nic předem nevzdává pohledský lodivod Petr Sobotka.

Pro haberské fotbalisty nebyl v předsezonním plánu postup do vyšší soutěže prioritou, ale současná situace se vyvrbila v jejich prospěch. „Když to vyjde, tak postup bereme. Přece každý chce vyhrávat,“ usmíval se haberský kouč Jiří Černý. Domácí chtějí oplatit soupeři porážku 2:4 z podzimu, měli by nastoupit kompletní, otazník visí jenom nad zraněným Jiřím Tomou.

„Chceme před vlastním publikem hrát aktivní fotbal, dávat góly a napravit pověst ze smolného střetnutí v Herálci u Žďáru nad Sázavou 3:4. Pokud dáme první gól, stoupne sebevědomí kolektivu a věřím v úspěch. Pokud doma prvně inkasujeme, potom se obvykle jenom trápíme,“ je si vědom šéf haberské lavičky.

Hodně zajímavá situace je u chotěbořské rezervy. Ani tam nebyl postup prioritou. Slibné postavení si vybojovali samotní fotbalisté svojí výkonností a dobrým přístupem k zápasům.

O minulém víkendu oloupili o všechny body Pohled na jeho hřišti. Dnes doma chtějí proti poslednímu Veselému Žďáru úspěch jenom potvrdit.

„S možností postupu si zatím hlavu nelámeme. Především by muselo postoupit naše „áčko“. Chceme do kolektivu postupně zapracovávat mladé hráče, hrát technický fotbal a je otázkou, zda by omlazené mužstvo na vyšší soutěž stačilo. A kdyby už všechno vyšlo, konečné rozhodnutí zůstane na vedení oddílu,“ zafilozoval si trenér Horák.