„Nastoupíme vlastně proti našemu „áčku“, protože před dvěma lety odešli do sousední obce téměř všichni ledečští zkušení hráči,“ říká s nadsázkou kouč Kovofiniše Miloslav Čivrný. Osobně však toto derby bere jako každý zápas, do Ledče přišel teprve před zahájením letošní sezony a vzájemné vztahy obou oddílů mu nic neříkají. V samotné Ledči se již hodně dlouho hovoří jako o utkání roku.

Cílem kováků je samozřejmě derby vyhrát a potvrdit tak dvě vítězství v předchozích zápasech. Kožlí bude mít podporu fanoušků.

„Nastoupíme kompletní, budeme vycházet ze zajištěné obrany se snahou vstřelit rychle vedoucí gól. Proti zkušeným hráčům soupeře se můžeme prosadit vyšší trénovaností a nasazením. Spoléhám na zlepšenou výkonnost bratří Geherů, v útoku se daří nově sestavené dvojici Turek – Pajer,“ odtajnil své plány ledečský lodivod.

V Kožlí mají starosti. Kromě dlouhodobě zraněných Jelínka, Voplakala a Pajera bude chybět Blažejovský, Šimek s Bočkem čekají, jaký trest dostanou.

„Kluci se na derby těší, vždyť se v Ledči s každým znají, z naší obce přijede na stadion k Sázavě nejméně stovka fandů. Při zajištěné defenzivě sázím na zkušenost svých svěřenců, utkání však beru jako každé jiné bez zvláštních emocí,“ svěřil se trenér Kožlí Miloš Březina.