Divizi vystřílel Slovanu Provazník

HAVLÍČKŮV BROD - Na Losích se přepisovala historie. Havlíčkův Brod ve 23. kole krajského přeboru Vysočiny zdolal 2:1 druhý Humpolec a poprvé okusí divizi. „Splnili jsme sen mnoha generací,“ radoval se po zápase trenér Slovanu Josef Soural.

4.6.2007

Využili první mečbol. Havlíčkův Brod postupuje do divize.Foto: DENÍK/Josef Němec

H. BROD - HUMPOLEC 2:1

Domácí si byli velmi dobře vědomi, že pokud vyhrají, tak mohou slavit postup do divize. A snad právě proto ztratili hned v úvodu koncentraci. Ještě neuběhla ani minuta, na centrovaný míč nejvýše vyskočil Pícha a krásnou hlavičkou dostal hosty do vedení.

„Snažili jsme se atmosféru odlehčit, ale nervozity se nám nepodařilo zbavit. Gól to ještě umocnil a nemohli jsme se dostat do hry,“ přiznal Soural.

A o dvacet minut později to mohlo pro Slovan vypadat ještě hůře. Cvach unikl po pravém křídle, jeho centr se Adamcovi podařilo jen zpomalit a před prázdnou brankou a Čihákem uklízel míč do bezpečí Novotný. Jenže potom předvedli krásnou kombinační akci i havlíčkobrodští fotbalisté, když na jejím začátku i konci byl Provazník. Nekompromisní střelou nedal Křížovi šanci - 1:1. Čtyři minuty nato ještě Šťastný orazítkoval tyč.

Stejně bohorovně vstoupil Slovan i do druhé půle. Po několika sekundách trefil tyčku i Čihák. Potom pálil těsně nad Provazník. Po hodině hry zase střídající Guzik cizelérsky vybídl ke skórování Cvacha, jeho přízemní střelu však zlikvidoval Adamec. Rozhodnutí přišlo v 64. minutě. Centrující Nepovím našel hlavu Provazníka a na jeho hlavičku plachtil Kříž marně - 2:1.

„Bohužel jsme dostali dva góly přes levou stranu,“ litoval humpolecký trenér Jiří Hájek a dodal: „Jinak jsme předvedli dobrý výkon. V sestavě jsme měli dva dorostence, dobře zachytal Tomáš Kříž.“

Deset minut před koncem rozehrál rychle trestný kop Guzik a málem překvapil Adamce, na druhé straně zase neproměnili sólové akce Slanař a Nechvátal.

„Potvrdilo se, že poslední krok bývá nejtěžší. Oslabený soupeř s námi odehrál vyrovnaný zápas a potvrdil, že na druhém místě je právem,“ uzavírá Soural.

Góly: 37. a 64. Provazník - 1. Pícha. Rozhodčí: J. Beneš, ŽK: 5:4. Diváci: 350: Poločas: 1:1. Havlíčkův Brod: Adamec - Novotný, Háněl, Ganobjak, Mišta - Slanař, Nepovím, Šťastný, Pertl (77. Zimprich) - Provazník (85. Fukan), Janďourek (87. Nechvátal). Humpolec: Kříž - Alenka, Kameš (81. Kopic), R. Moravec, Keller - Pícha, Hájek (86. Kubíček), Prachař, Čihák - Cvach, Bláha (53. Guzik). Nejlepší hráči: Provazník - Čihák, Kříž.