Už nyní začíná tým připravovat na start ve čtvrté nejvyšší tuzemské soutěži.

Postupová euforie začíná pomalu vyprchávat, bude Slovan dobře připraven na divizi?

My musíme vycházet ze skromnějších předpokladů. Naším cílem je momentálně udržet kádr, co máme. To znamená, že musíme vyřešit setrvání hráčů z Herálce (Rudolf Nermut, Ondřej Ganobjak, Marek Fukan - pozn. redakce) a Martina Nepovíma. My si nemůžeme dovolit koupit pět hotových hráčů, na to prostě nemáme. Ani nemůžeme chtít po městu peníze na dopravu, a potom ještě na nákup fotbalistů. Tým chceme rozšířit o mladší hráče, kteří mají sportovní ambice. Nechci dělat z fotbalu vědu, když to nepůjde, tak to nepůjde.

Myslíte, že se vedení podaří sehnat dostatečné množství financí?

Snad ano. Nebudeme si ale stavět vzdušné zámky. Náš rozpočet bude asi nižší než u ostatních týmů v divizi. My jsme předčili dobu. Já dělám webové stránky klubu, takže znám i historii. Čtyřicet let se v areálu nic nedělo a teď dochází k velkým obratům i v zázemí. Musíme dokončit rekonstrukci kabin, oplotit pozemek, potřebujeme hřiště s umělou trávou. Je to hektické a my musíme být soudní. Kdybychom třeba z divize za rok spadli, tak nechceme dostat klub do takové situace, že by se z ní vzpamatovával dva nebo tři roky.

Mužstvo potřebuje posílit, kde vás nejvíce tlačí bota?

Není žádným tajemstvím, že největší problémy máme v útoku, a taky bychom potřebovali krajního obránce. Kádr doplníme o tři čtyři kluky, ale posily v pravém slova smyslu to asi nebudou. Spíš chceme vytvořit na hráče ze základní sestavy tlak, aby věděli, že důvěru si musí zasloužit. Všichni hráči budou na stejné lodi, budu od nich vyžadovat poctivý přístup. Doufám, že to kluci nebudou flákat, že bude pro ně divize výzvou.

Takže na cíl se ani ptát nemusím?

(smích) Jasně že to bude záchrana. Chceme, aby dobře fungovala součinnost s dorostem a u něj zase s žáky. Budeme sázet na poctivý fotbal, abychom nedostávali moc branek. Jsem si vědom, že budeme mít asi problémy se hrou dopředu.

Myslíte, že tedy bude divize zkouškou pro celý klub?

Pro hráče, celý klub, ale i město a okolí. To není otázka jen pro čtyři lidi z vedení.

Vy ale budete muset posílit personálně i organizační složku klubu…!?

Na tom musíme zapracovat. Práce je na jaře hodně. Já jen netrénuju, dělám i programy, webové stránky a taky mám na starosti kasu v klubu. V divizi bude všechno ještě složitější, už teď je to časově hodně náročné.

Budete spolupracovat s okolními kluby, popřípadě i Jihlavou?

Spolupracovat bychom chtěli. Neříkám, že bychom neoslovili Jihlavu, nebo někoho z hráčů, kdo se nevejde do juniorky, ale to je zatím ještě předčasné o tom spekulovat. Za námi zase čekají Pohled nebo Herálec, rád by využily naše hráče, kteří se řekněme do té osmnáctky nevejdou.

Tahle sezona ještě neskončila, ale víte už, kdy zahájíte přípravu na tu následující?

Devátého července. Ale už jsme praktiky začali pracovat teď. Co nejrychleji chceme mít vyřešené otázky okolo hostování, aby nám potom po přípravě vykrystalizovala osmnáctka pro soutěž.