Chotěboři se brána uzavřela

HAVLÍČKOBRODSKO - V posledním kole jarní části sezony nedokázala Chotěboř porazit Janovice a definitivně se jí uzavřeli vrátka ke krajskému přeboru. Jejich šanci však zhatilo i utkání v Lípě, kdy domácí nedokázali porazit druhý postupující celek Pacov.

18.6.2007

Chotěboř bez postupu. Ani chotěbořský Tomáš Tůma (vpravo) se nebude radovat z postupu do krajského přeboru. Chotěboř totiž v Janovicích prohrála 4:1 a Pacov porazil Lípu, což definitivně uzavřelo chotěbořským postupovou bránu.Foto: DENÍK/Kamil Vaněk

Přibyslav si v posledním kole připsala na účet hned šest branek a Dobronín se díky výhře zachránil. V derby utkání Věžnice – Ledeč si lépe vedli hosté, když vyhráli o jediný gól.

JANOVICE - CHOTĚBOŘ 4:1

V úvodu aktivní Janovice poslal do vedení po Padrnosově přihrávce Zamazal. Převaha domácích v prvním poločase už poté ale k šancím nevedla.

Nejhezčí moment utkání přišel po změně stran. Chylík nacentroval před branku a Špendlíček pojistil janovické vedení ukázkovými nůžkami. Dvě minuty poté ještě oživil chotěbořské naděje po narážečce Tůma, který prostřelil střídajícího Šebka.

Domácí ovšem neponechali nic náhodě. Vedení pojistil Chylík. Gólovou tečku za zápasem udělal po slalomu mezi čtyřmi zkoprnělými obránci Padrnos.

Góly: 11. Zamazal, 64. Špendlíček, 79. Chylík, 88. Padrnos - 66. Tůma. Rozhodčí: Jurka, ŽK: 3:2. Diváci: 120. Poločas: 1:0. Chotěboř: Vykoukal - Máša, Somerauer, Čapek, Hospodka - Doležal, Tůma, Novotný, Moravec - Slavík, Benák (50. Najbrt).

DOBRONÍN - PŘIBYSLAV 6:2

Dobronín sehrál poslední utkání sezony ve Štokách a k udržení naděje na záchranu musel bezpodmínečně vyhrát. To se projevilo na hře bezezbytku a utkání s bezstarostným soupeřem jasně ovládli. Skóre otevřel ve 12. minutě T. Sedláček z penalty a na 3:0 postupně zvyšovali Vaněk a Sobotka.

Hosté sice brankou do šatny snížili, ale Dobronín z nastoleného trendu nepolevil, takže dokázal utkání dovést do vítězného konce. Potom už jen čekal na zaváhání jednoho z dvojice týmů ve skupině B. Kamenice sice vyhrála ve Staré Říši, ale Rantířov porazil Bedřichov, takže se Dobronín zachránil.

„Museli jsme vyhrát, utkání jsme měli v naší režii. Soupeře jsme k ničemu nepustili, dobrým a obětavým výkonem jsme soupeře přehráli. Podržel nás náhradní gólman Liška, za stavu 2:0 jsme měli i štěstí, protože soupeř nastřelil břevno. Dobře zahráli Sobotka a Vaněk,“ hodnotí utkání dobronínský trenér Ludvík Haubert.

Góly: 12. a 78. T. Sedláček (oba PK), 23. a 85. Vaněk, 75. Kalců, 34. Sobotka - 40. Křesťan, 76. Němec. Rozhodčí: Straka, ŽK: 3:6, ČK 0:1 (89. Kasal). Diváci: 150. Poločas: 3:1. Přibyslav: Matějka - Teml, Říha, Svoboda, L. Vykoukal - Kunc, Strašil (55. Mokrý), Kasal, Němec - Křesťan, P. Vykoukal.

KOŽLÍ – ROZSOCHY 1:2

Ve vyrovnaném utkání byli nakonec šťastnější hosté, na hře Kožlí byla znát absence několika hráčů ze základní sestavy. Střelecký účet utkání otevřel po dvaceti minutách T. Dvořák, když dokázal využít zaváhání domácí obrany.

Do přestávky se již žádný z hráčů do vyložené pozice nedostal, a tak se do kabin odcházelo za těsného vedení Rozsochů. Ve druhé půli se nejprve podařilo srovnat Hoffmanovi, který se nejrychleji zorientoval v malém vápně gólmana Svobody, ale odpověď hostů na sebe nenechala dlouho čekat.

V 75. se po rychlé narážečce ocitnul v tváří tvář Dočkalovi T. Dvořák, který se nemýlil a zajistil tak export tří bodů do Rozsoch. U domácích se dostali nad průměr brankář Dočkal a útočník Dvořák, hosté se představili jako bojovný, kompaktní celek.

Góly: 55. Hoffmann – 18. a 75. T. Dvořák. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 2:1. Diváci: 80. Poločas: 0:1. Kožlí: Dočkal – Hrabaň, Edr, Radoš, Kosprd (85. Veselý) – D. Blažejovský, Dvořák, Březina (46. Vosika), Hoff mann – M. Blažejovský, Šimek (75. Voplakal).

LÍPA - PACOV 0:2

Outsider začal proti vysokému favoritovi s otevřeným hledím a do přestávky s ní ním udržel krok. Pacovští sice v poli lépe kombinovali , blíže gólu však byli domácí. Po půlhodině hry se po trestném kopu ve vápně nejvýše vyšrouboval Kutlvašr a po jeho střele hlavou nad hlavou pacovského gólmana dunělo břevno.

Po pauze hosté zvýšili tlak, utkání však rozhodli až v posledních deseti minutách. Lípa vzdor prohře odehrála asi nejlepší utkání jara.

„Domácí velmi dobře bránili a kladli větší odpor, než jsme očekávali. Naše výhra je však zasloužená po dobrém výkonu kolektivu,“ konstatoval spokojený trenér vítězů Ivan Maršík.

Góly: 81. Hrobský, 85. Rybčák. Rozhodčí: Švec. ŽK: 0:3. Diváci: 60. Poločas: 0:0. Lípa: Exner - Jaroš, Prokš, Fejt, V. Souček - Bouda, Kučírek, Prostřední, Kutlvašr - P. Souček (75. Zajíček), R. Souček (80. Hrdlička).

VĚŽNICE - LEDEČ 1:2

Domácím se loučení se sezonou příliš nepovedlo. Do vedení šli hosté, když se ve 23. minutě ve skrumáži prosadil Turek. Fotbalisté od Šlapanky však stačili ještě do přestávky vyrovnat Bruknerem na 1:1.

Poslední čtvrthodinku kováci převzali taktovku hry, deset minut před koncem zmatek ve věžnické obraně potrestal Turek vítězným gólem. Nejlepším hráčem poražených byl gólman Bořil.

„Remízové utkání vyhráli šťastnější hosté, kteří prokázali větší nasazení a byli zdatnější i po fyzické stránce,“ přiznal šéf věžnické kopané Bohuslav Chalupník.

Góly: 37. Brukner, 23. a 77. a Turek. Rozhodčí: P.Kůrka. ŽK: 2:2. Diváci: 120. Poločas: 1:1. Věžnice: Bořil - Drahoš (74. Milan Chalupník), Marek Chalupník, Černý - Wasserbauer) - Kölbl (60. Havlíček), Prcoházka, Kunc - Martínek, Brukner. Ledeč: Vávra - Lebruška, Pešek, Šťastný ( 37. Mikula), Pokorný - Prcoházka, Miláček, T. Geher, Pajer- Turek, M. Geher.

HERÁLEC - BOHDALOV 2:3

Před slušnou návštěvou se domácím poslední utkáni nevydařilo. Za stavu 1:1 těsně před přestávkou neproměnil domácí Paclík pokutový kop. Po změně stran při vyrovnaném boji se dvakrát střelecky prosadil Kántor, herálecký Krpálek kosmeticky upravil konečný výsledek až těsně před závěrečným hvizdem.

Góly: 32. Kolář, 89. Krpálek - 63. a 75. Kántor, 35. Havlíček. Rozhodčí: Kopřiva. ŽK: 0:1. Diváci: 260. Poločas: 1:1. Herálec: Koubek - Soural, Pátek, Kolář, Paclík (70. Kadlec) - Kříž, Krpálek, Kuchta (70. Dvořák), Král - Mašek,, Komůrka (60. Ulrich).

18.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
Mistry se o víkendu stali softballisté Havlíčkova Brodu (na snímku), kterým se podařilo navázat na loňskou sezonu a získali druhý titul v řadě.

Poslanec Martin Lank

Motocyklista skončil na zemi

Chotěboř - V úterý 17. října odpoledne kolem šestnácté hodiny došlo k dopravní nehodě v Chotěboři.

Nejtepleji bylo v září v Dukovanech, nejvíc pršelo ve Velké Bíteši

Třebíčsko, Vysočina - Září bylo oproti průměru neznatelně chladnější. Průměrná měsíční teplota na Vysočině byla 11,4 °C, což představuje odchylku -1 °C od dlouhodobého normálu za období 1981 - 2010.

OBRAZEM: Dušičky. Svátek mají i květináři

Havlíčkův Brod - Dušičky, svátek zesnulých, který každoročně připadá na 2. listopad, je pro mnohé květináře na Havlíčkobrodsku jedním ze svátků, kdy jejich obchody navštíví během roku nejvíce lidí.