Jeníkovští borci na jaře nastřádali 26 bodů a tím si zajistili ještě před posledním kolem záchranu v soutěži. Pouze dvakrát podlehli (doma nečekaně s Čejovem 0:1 a na hřišti tehdy vedoucího oddílu v Ústrašíně 0:1, dvakrát se podělili o body na hřišti soupeřů v Herálci 0:0 a Černovicích 1:1 – pozn. red).

„Na jaře nám vše hrálo do karet. Především to byla buldočí vůle kolektivu napravit podzimní totální propadák. Vyšly nám oba přestupy, gólmana Doležala z Chotěboře a obránce Žaloudka z Horek, navíc po čtyřměsíční nucené pauze (v trestu - pozn. red.) se projevil v plné formě záložník Karlík. Střelecky se probudili Spěvák s Petrem, do mužstva dobře zapadli i dorostenci Krajíček s Tučkem,“ vypočítal jarní klady úspěšný jeníkovský lodivod Stanislav Krajíček.

Rozhodla větší touha a bojovnost

O definitivní záchraně rozhodl Jeníkov již v předposledním kole výhrou na hřišti chotěbořské rezervy 2:1.

„Domácí byli sice fotbalovější, ale rozhodla větší bojovnost mých svěřenců a jejich touha po vítězství. Špílmachrem byl záložník Karlík, měli jsme více gólových příležitostí, Petr dvakrát běžel sám na gólmana, ale při zakončení neuspěl,“ připomněl šéf jeníkovské lavičky.

V nedělním derby se sousedními Habry, které je vždy vyvrcholením sezony, půjde již jenom o prestiž dvou sousedních fotbalových rivalů.

Domácí již dopluli do záchranného přístavu, hosté se po roční odmlce znovu vrací do I. A třídy. „I když ten zápas nic nerozhodne, je vždy o co hrát,“ uzavřel Krajíček.