Poslední kolo přineslo rozuzlení ve spodních vodách tabulky

HAVLÍČKOBRODSKO - Soutěž I. B třídu vyhráli ambiciózní Habry, které se tak, i navzdory porážce v derby s Jeníkovým, vracejí po roce do I. A třídy. O sestupujícím se rozhodlo až v závěrečných utkáních. Do okresního přeboru tak padají Jiřice, což se náramně hodí Mírovce, která má tak otevřenou cestu do okresu.

25.6.2007

Závěr nevyšel. Chotěbořští fotbalisté si ani tentokrát nepřipíši body. V minulém kole prohráli o gól s hráči Golčova Jeníkova, tentokrát s Ústrašínem.Foto: DENÍK/Kamil Vaněk

GOLČŮV JENÍKOV - HABRY 3:6

Před slušnou návštěvou 350 diváků se hrálo derby, v němž již o noc nešlo. Po střele Hortenského vedli domácí 1:0, potom Holík dvěma góly otočil skóre na 1:2, těsně před pauzou stačil vyrovnat Karlík.

Po změně stran bylo na hřišti vlivem nepřesných verdiktů rozhodčího zbytečně mnoho nervozity, hosté utekli až na 2:6 a nebylo co řešit, Jeníkov až v samém závěru jenom kosmeticky upravil konečný výsledek.

„Jenom průměrné střetnutí, hosté byli šťastnější v proměňování šancí, naopak domácím se ve střelecké koncovce vůbec nedařilo. Mnoho dohadů bylo kolem uznání vlastní branky Jeníkova,“ podotkl domácí kouč Stanislav Krajíček.

Góly: 18. Hortenský, 44. Karlík, 80. Šindelář (PK) - 33. a 40. Holík, 47. Krajíček, 54. Stránský (PK). 55. vlastní, 63. J.Toma. Rozhodčí: Beneš. ŽK: 2:3. Diváci: 250. Poločas: 2:2. Golčův Jeníkov: Doležal - Vrdský, Žaloudek, Fendrych, Koten - Rokos, Karlík, Hortenský - Spěvák, Šindelář, Karel (Šulc, Kubeš). Habry: Vala - Veselý, Janouch, Hájek, M. Toma - Stránský, Baroch (75. Vavřička), Michal, Krajíček (77. Moravec) - Holík (85. Korel), J. Toma.

ČERNOVICE - POHLED 1:0

V bojovném a kvalitním utkání si soupeři nedarovali ani píď místa na hřišti. Domácí si do poločasu vytvořili tři vyložené šance, hosté pro změnu nastřelili tyč. Po přestávce hrály prim obrany, přesto se domácí dočkali kýženého gólového úspěchu. Obstaral ho dorážkou v 60. minutě Scheufler.

Gól: 60. Scheufler. Rozhodčí: Rosický. ŽK: 1:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Pohled: Beděra - Kunášek, Mach, Lukáš Sobotka, Siebenbürger, Pospíchal, Lubomír Sobotka, Šnobl, Doležal, Freudenreich, Jirásek (70. Bartoš).

DLOUHÁ VES - HUMPOLEC B 3:3

V průměrném střetnutí vedli domácí již 3:1 a vše se zdálo jasné, bojovní hosté však v posledních minutách zápas zdramatizovali a urvali alespoň bod. Smírný výsledek však stačí fotbalistům Dlouhé Vsi k záchraně v soutěži.

Góly: 14. Kaplan, 56. Lukačina, 65. Svoboda - 40. a 87. Slavík, 89. Machyán. Rozhodčí. Beneš. ŽK: 2:2. Diváci: 60. Poločas: 1:1. Dlouhá Ves: R. Říha - Krečman, Mil. Henzl (3. Svoboda), V. Henzl, M. Janáček - Lukačina, Kaplan, Mir. Henzl, Sedlák (68. Plesl) - K. Janáček (60. Provazník), Sláma.

ÚSTRAŠÍN - CHOTĚBOŘ B 4:1

Domácí už měli bez ohledu na výsledek tohoto utkání zajištěn postup, ale i tak se dočkali vítězství. Do přestávky jim zajistil jednogólový náskok Paclík. Ve druhé půli převaha Ústrašína pokračovala.

Po trefě Fuxe přidal třetí gól z trestného kopu Běloch, v 76. minutě zvýšil už na 4:0 hlavou Jírů. Hosté dosáhli čestného úspěchu až minutu před koncem.

Góly: 15. Paclík, 53. Fux, 63. (TK) Běloch, 78. Jírů - 89. Křivohlavý. Rozhodčí: M. Nenadál. ŽK: 0:6. ČK: 1:0 (87. Fux). Poločas: 1:0. Chotěboř B: R. Křivský - Mudruňka, Pátek, Čapek, Palán, K. Křivský, Zvolánek, Křivohlavý, Nejedlý, Andres, Haltve

ČEJOV - V. ŽĎÁR 1:1

Domácí nastoupili s vědomím, že na záchranu jsou potřeba s největší pravděpodobností tři body. Začali dobře, v první půli hosty zatlačili a dvě minuty před koncem poločasu je poslal do vedení Smereka.

Po obrátce se hra vyrovnala, domácí mohli zvýšit na 2:0, jenže v koncovce selhali. Dočkali se tak hosté, kterým vystřelil bod po rychlém protiútoku J. Kubát.

Góly: 43. Smereka - 57. J. Kubát. Rozhodčí: Žilka. ŽK: 0:3. Diváci: 100. Poločas: 1:0. V. Žďár: Dvořák (65. Zadina) - Píbil, Šimánek, Šimek, Adam, Dolejší, Kátera, J. Kubát (46. Halík), Fišer, Nový, M. Kubát.

ŠTOKY - VRCHOVINA B 4:4

Hodně divoké utkání bylo k vidění ve Štokách. Do přestávky sudí odpustil hostům za stavu 0:0 dva pokutové kopy a hosté se dostali do dvoubrankového vedení. Ještě do poločasu snížil Aleš Dáňa.

Po změně stran domácí svého soupeře zatlačili. Penalta se tentokrát pískala. Hostující obránci zfaulovali Pártla a postižený pokutový kop proměnil.

Poté předvedl ukázkový blafák Martin Bulant a strhl vedení na stranu Štoků. Jenomže vrchovinský Ondřej Šustáček byl při chuti a po důrazu opět vyrovnal. Jeho jmenovec Petr poté dokonce zajistil hostům vedení. Minutu před koncem však Posejpal zařídil smírný výsledek.

Góly: 38. A.Dáňa, 53. Pártl (PK), 67. M. Bulant, 89. Posejpal - 18. a 75. O. Šustáček, 15. Němec, 85. P. Šustáček. Rozhodčí: Macek. ŽK: 2:2. Diváci: 50. Poločas: 1:2. Štoky: Uhlíř - Med, P. Bulant, M. Dáňa, Karlík - Koutek, Kubát, A. Dáňa, M. Bulant (62. Hejsek) - L. Posejpal, Pártl (62. J. Posejpal).

25.6.2007 VSTUP DO DISKUSE

Studentské volby. Ilustrační foto.

Středoškoláci řeknou, koho chtějí na Hradě oni

Z Vídně až na Vysočinu.

Betlémské světlo dorazí i na Havlíčkobrodsko

Luboš Pospíšil zahrál v Chotěboři

Chotěboř - Luboš Pospíšil a zcela obnovená sestava jeho kapely 5P se představila v Tančírně Panského domu v Chotěboři.

Pojištění pracovní neschopnosti může vytrhnout trn z paty

Dlouhodobá léčba nemoci nebo úrazu zamává nejen s psychikou člověka, ale také s jeho peněženkou. Pokud nemáte našetřenou solidní rezervu, zamyslete se nad připojištěním pracovní neschopnosti. Může vám přijít vhod. Co byste o připojištění měli vědět prozrazuje David Kučera, finanční poradce Partners.

Děti z dětského domova se pustily do výroby adventního zboží

Nová Ves u Chotěboře - Děti z Dětského domova a Zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc v Nové Vsi u Chotěboře se v průběhu podzimu věnovaly výrobě adventního zboží.

Skvělý Brož vychytal brodské Bruslaře

Vysočina – Druhá liga skupina střed přinesla v rámci svého 20. kola krajské derby. Havlíčkobrodští Bruslaři přivítali hokejisty z Moravských Budějovic, kteří vyloupili Kotlinu. Brod se tak musel poroučet na druhé místo. Na čele ho vystřídal Tábor.