„Bylo to těžké loučení. Vyhrkly mi i slzy, musel jsem jít proto ze hřiště dřív,“ přiznal se po exhibičním zápase SK Dekora Ždírec - All Stars Ždírec. Během zápasu hájil barvy svého klubu i mužstva složené z bývalých hráčů Dekory Ždírec.

Přestože zápas skončil „očekávanou“ divokou remízou 12:12, byl jediným z pěti brankářů na trávníku, který ani jednou neinkasoval. A to v součtu odchytal více než poločas. „Stejně jsou všichni moji, takže je to jedno,“ dodal dojatý Tuček.

Čtyři stovky diváků se bavily z povedených akcí i hezkých gólů. Bývalý trenér Jiří Kovárník roztleskal tribuny gólem, při němž dokázal, že kopací technika se neztrácí. A jeho syn dokázal, že půjde v otcových šlépějích.

Miroslav Kaluža s Martinem Volejníkem si zase vstřelili po vlastním gólu.

„Ty ses, Kubo, ale vůbec nezměnil,“ dobíral si Jakuba Kántora ždírecký kapitán Petr Čalkovský, když mladší z bratrů Kántorů nedal samostatný nájezd. Ten však odpověděl v utkání po svém, dal hattrick.

Exhibice skončila, pro Petra Tučka začíná další etapa života. „Definitivně jsem skončil, už ani trénovat nebudu.“ Dekora musí najít jeho nástupce. „Ten to bude mít hodně těžké,“ upozornil Jiří Kovárník.

„Neznám nikoho jiného, který by dal fotbalu to, co on. Držel partu, byl to vůdce týmu,“ shrnul za všechny bývalý kapitán Dekory Miloslav Kozlík.