„Do Písku jsme se dostali díky vítězství v krajském poháru. Bylo vidět, že ostatní kraje oproti nám měla své týmy složené z divizních hráčů a z krajského přeboru. Zrovna celkový vítěz Jihočeský kraj měl v týmů dvanáct divizních hráčů. My měli v týmu pět dorostenců a největší opory nám chyběli. Rozhodně však kluci nezklamali. Měli jsme opravdu silnou konkurenci,“ prozradil vedoucí mužstva Ledče Karel Hrůša.

Ledečští se soupeři drželi vždy krok, někdy se dostali i v první půli do vedení, pak se však musela projevit kvalita soupeře.

„Kluci podali proti přímo vynikajícím fotbalovým celkům obětavý a bojovný výkon. Buď vedli, nebo drželi nerozhodný stav, pak se však prokázala kvalita soupeře. V posledním utkání s Karlovarským krajem přišla pro náš tým nepříjemná situace. V závěru utkání se nám zranil kapitán Martin Pokorný, který skončil po pádu na záda v nemocnici s podezřením poškození páteře, to kluky určitě rozhodilo. Naštěstí se v nemocnici podezření nepotvrdilo a Martin odjel po vyšetření se spoluhráči domů,“ popsal i nepříjemné okamžiky turnaje Hrůša.

Nejlepším hráče turnaje byl vyhlášen Lukáš Pešek, který obdržel medaili, kterou nakonec věnoval zraněnému kapitánu Pokornému.

„Za celkové umístění si kluci odvezli pohár, diplomy a dárkový koš, ale také spoustu zkušeností a zážitků. Určitě jim patří velký dík za reprezentaci, za kterou se určitě nemusí stydět. Je už samotným úspěchem, že se kluci probojovali tak daleko,“ dodal na závěr.

Konečné pořadí v turnaji:

1. Jihočeský, 2. Jihomoravský, 3. Ústecký, 4. Liberecký, 5. Královehradecký, 6. Moravskoslezský, 7. Karlovarský, 8. Vysočina, 9. Pražský, 10. Pardubický.