Fotbalově vyrostl v Pardubicích, v sezoně 2006/07 chytal v druholigovém týmu Lázně Bohdaneč, potom odešel do Kolína, posledních šest let strávil ve Ždírci. „Je na čase. S fotbalem končím. Úplně. Ve Ždírci nebudu už působit ani jako asistent trenéra Ríši Zemana,“ potvrdil Tuček.

Cítil jste nostalgii, když jste šel dnes na trávník? Nostalgii?

To je slabé slovo. Jsem měkčí povahy, tekly mi přímo slzy. Kvůli tomu jsem ani nemohl dochytat zápas, byl to hodně silný okamžik.

Opravdu dáte fotbalu vale?

Ano, definitivně. Ve Ždírci nebudu ani trénovat.

Ale na Dekoru se budete jezdit dívat!?

Jako divák samozřejmě. Mám tady spoustu kamarádů. Budu se snažit děti vést k životu, jaký tady je. Je úplně jiný než v Pardubicích.

Plánoval jste rozhodnutí skončit už dříve nebo to vyplynulo samo až v závěru sezony?

Rozhodnutí jsem udělal už před sezonou. Počítal jsem s tím a nechtěl jsem to už měnit.

Exhibicí se budete zúčastňovat?

Pokud se budou konat ve Ždírci, tak určitě. Sem přijedu vždycky rád. Jsem totiž hodně do party a takové akce mám rád. Podle mého gusta nejsou hráči, kteří jsou hvězdy a hrají na sebe.

Napadlo Vás vůbec, když jste do Ždírce šel, že tady strávíte šest let?

(smích) Přiznám se, že ne. Šel jsem na chvilku pomoci. V té době jsem byl dokonce s kamarádem domluvený, že pojedeme na lodi Vltavu.

Kterou sezonu strávenou ve Ždírci považujete za nejlepší?

(vyhrkne) Všech šest. To byly nejlepší sezony mé kariéry. To není jen o fotbale, beru to hlavně po stránce lidské. Jak jsem už řekl, lidé tady jsou prostě jiní.

To si nevzpomenete na sezonu 2004/05, kdy jste vychytal deset nul a byl jste tak nejlepším brankářem divize D?

Určitě si vzpomenu. To byla krásná sezona. Všechno byla práce trenéra Jirky Kovárníka. Nasadili nás koně a my jsme šlapali jako motorová pila. Deset nul? Jak s oblibou říkám, hráli jsme takové dvojité catenacio. Jirka nasadil dobrý režim, naučil tým disciplíně. My s Ríšou (trenér Ždírce Zeman pozn. autora) jsme se jen snažili pokračovat v jeho práci. Byl jsem takový pomocník.

Takže když byl v loňské sezoně Kovárník odvolán, tak vás to mrzelo?

(smích). Určitě a hodně. Špatné tehdejší výsledky nebyla jeho chyba.

Byly někdy okamžiky, kdy jste měl chuť zahodit rukavice a ve Ždírci skončit?

Nebyly. Opravdu ne. Byl jsem třeba naštvaný, ale rukavice jsem zahodit nechtěl. Až teď. Ale to už uzrálo samozřejmě dříve, někdy se prostě skončit musí.

Co řekli o Petru Tučkovi

Jiří Kovárník bývalý hráč a trenér Ždírce

My jsme spolu vyrůstali. Jsem rád, že se Petra tenkrát podařilo do Ždírce přivést. Byla to dobrá sázka na charakter, zkrátka na správnou kartu. Ve Ždírci na něj budou vzpomínat jen v dobrém. Jeho nástupce to bude mít hodně těžké.

Miloslav Kozlík bývalý kapitán Ždírce

Neznám nikoho dalšího, kdo by dal fotbalu tolik co on. Petr je hrozně poctivý a pro mladé kluky inspirací. Držel partu, byl to jednoznačně vůdce týmu. Jsem rád, že jsem s ním mohl hrát v jednom týmu.

Petr Čalkovský současný kapitán Ždírce

V kabině nám bude chybět, zvykli jsme si na něj. Je to skvělý kluk do party, dokázal mužstvo srovnat i povzbudit. Podržel nás šest sezon, čtyři v divizi, dvě v krajském přeboru. Že bude chybět i na trávníku, to nemusím zdůrazňovat.

Čtěte také: Gólman Tuček se loučil s kariérou