Ti totiž oblékli dres mateřského Pramenu a obklopeni dalšími sedmi bojovníky (nechyběl ani nejstarší z bratrů Petr) přinutili mistra ke kapitulaci.

H. BROD – CHRUDIM 6:4

Již ve 2. minutě otevřel skóre pohledský fotbalista Tomáš Šnobl, hosté však brzo srovnali krok. Přišla pro Brod opravdu smolná 13. minuta a mistrovský celek v rozpětí 20 sekund dvakrát udeřil, utekl na 1:3 a do přestávky měl jasně navrch. I po změně stran se bylo na co dívat. Na jedné straně přímo cizelérská technika chrudimským borců, na druhé straně místy fakírské kousky bratří Marešů, jejich herní vtip i rychlost akcí musely lahodit oku stovce nadšených příznivců futsalu.

Góly Moučka a Petra Mareše na 3:3 daly střetnutí nový náboj, mistr se nevzdával. Devět minut před koncem předchozí bleskovou kombinační akci zakončil přímým direktem Vladyka na 3:4 a zdálo se být rozhodnuto.

Závěr urputného boje režírovali však již Marešáci. Michal tentokráte v roli supernahrávače asistoval u všech branek a Roman poslední tři ideální nahrávky přetavil ve vítězné góly a dostal mistra definitivně pod hladinu.

„Jsme s chrudimskýma klukama stále velkými kamarády, takže se hrálo naprosto bez emocí. Soupeř po náskoku 3:1 střetnutí trochu podcenil a to se mu nakonec nevyplatilo. Oboustrannou snahou bylo především předvést kvalitní futsal, a to se myslím i podařilo nám i Chrudimi,“ vyjádřil se po zápase futsalový mág Roman Mareš.

Góly: Roman Mareš 3, Šnobl, Petr Mareš, Moučka – Dvořák, Blažej, Formánek, Vladyka. Rozhodčí: Ježek, Sojka, Poločas: 1:3. Diváci: 100. Havlíčkův Brod: Vala – Roman, Michal a Petr Marešové, Šnobl, Ohnsorg, Fišer, Stojan, Moučka. Chrudim: Heller – Popelka, Dvořák, Blažej, Vladyka, Pavlíček, Formánek, Lištván, Berber, Migan.