V oddíle se dala dohromady dobrá parta, kluci měli chuť do hry, začalo se poctivě trénovat. „Klíčovým momentem však byla skutečnost, že se do mužstva vrátil rodák z Tisu, velezkušený Miloslav Kozlík ze Ždírce, který přivedl do oddílu dalšího ostříleného borce Jindru Veselého. Zároveň však odešel do Ždírce Blažek a do Habrů se vrátil z hostování Krajíček. Kádr tak doplnili hráči z „béčka“ Benák s Krpálkem, kteří do kolektivu dobře zapadli,“ osvětlil situaci v oddíle vedoucí mužstva Jan Miřátský.

Začalo se dařit a do jarní sezony šel Tis se sedmibodovým náskokem. Začátek se však nepovedl, čtyři nečekané plichty za sebou vymazaly slibný náskok, mužstvo se však nepoložilo. „Blahodárný vliv Míly Kozlíka znamenal, že kluci nehráli pod tlakem a šli dál za vytčeným cílem. Odrazovým můstkem k dalším úspěchům byla vysoká výhra 9:2 nad Keřkovem, hlavně potom plichta 0:0 na hřišti největšího rivala, ždírecké rezervy,“ připomněl ještě Miřátský.

V Tisu hrají systémem 4–3–3, kolektiv se opírá o spolehlivé výkony obranné dvojice Veselý – Kučera, hru v poli diriguje Miloslav Kozlík, do mužstva se úspěšně zapojil mladík Benák. Příkladná je i tréninková morálka, v pátek je účast téměř stoprocentní, v úterý chybí studenti a někteří i z pracovních důvodů.

Trenér Roman Pipek měl pro jarní boje k dispozici tento kádr: brankáři Havel a Valenta, obránci Karlík, Marek Kozlík, Veselý, Kučera, Krpálek, Pecha, záložníci Miloslav Kozlík, Benák, Rosecký, útočníci Novotný, Zezulák, Šoupal, Polák.

Z mužstva na podzim nikdo neodejde, pravděpodobně přijdou dva tři noví hráči.

„Účast v I.B třídě je pro oddíl vrcholem, je to dárek pro příznivce tisovské kopané, vždyť na utkání i v tak malé obci chodí až stovka lidí. Cílem je pochopitelně soutěž udržet, k úvodnímu střetnutí jedeme na hřiště chotěbořské rezervy,“ už se těší vedoucí tisovského kolektivu.