Oba týmy postoupily až na penalty, které se kopaly po shodném výsledku 2:2. A-třídní Ledeč jako vítěz krajského poháru v soutěži končí.

LEDEČ N. S. - ŽĎÁR N. S.

2:2, na pen. 2:4

V zápase moc nebylo znát, že Žďár hraje o dvě soutěže výš. Srdnatě bojující Ledeč hrála s divizním favoritem vyrovnanou partii. V první šanci se ocitl hostující Karásek, ale tváří v tvář gólmanovi napálil svou šanci do tyče. Na druhé straně zase netrefil branku Melichovský.

Gólový účet otevřel po půlhodině pohotově z dorážky Janů. Za chvíli ale bylo vyrovnáno. Řeháček hlavou parádně uvolnil Karáska a ten ve své druhé šanci nezaváhal. Stejný muž poslal Žďár po akci Filippiho a Zedníčka do vedení. Jenomže v posledních vteřinách první půle zužitkoval průnik Melichovského Geher.

„Abych se přiznal, čekal jsem, že průběh zápasu bude jednoznačně v naší režii. Ledeč nás svou bojovností zaskočila,“ potvrdil žďárský trenér Petr Nedvěd.

Druhá půle už byla pouhým odvarem. Za zmínku stál snad jen přímý kop Zedníčka, který jen těsně minul horní roh ledečské branky.

V penaltách potvrdil svoje kvality žďárský gólman Pospíchal, který zneškodnil pokusy Šťastného s Turkem. Naději domácím dal ještě Vávra, když vystihl Heideho panenkovský dloubák. Rozhodující penaltu proměnil hrdina zápasu Karásek. „Máme za sebou hrubou přípravu a na výkonu to bylo znát. Myslím, že je postup zasloužený,“ dodal Nedvěd.

Góly: 29. Janů, 45. M. Geher - 36. a 41. Karásek. Rozhodující penalta: Karásek. Rozhodčí: Pojezný - Hitzger, Pekárek. ŽK: Šťastný, M. Geher, Křišta - Řeháček, Sáblík, Chmelíček. Diváci: 250. Poločas: 2:2. Ledeč: Vávra - Pešek, Křišta (70. Příhoda), Lebruška, Šťastný - Pajer, M. Geher, T. Geher, Melichovský (60. Mikula, 87. Hoffman) - Turek, Janů. Žďár: Pospíchal - Odehnal (77. Suský), Heide, Šindelka - Řeháček, Otoupalík, Chmelíček, Sáblík (70. Růžička) - V. Zedníček - Filippi, Karásek.

H. BROD – V. MEZIŘÍČÍ

2:2, na pen. 6:5

Na Losích to začalo divoce. Hned v úvodní minutě zcela volný Staněk po centru hlavou dostal hosty do vedení. O čtyři minuty později gólman hostí vyrazil střelu Štastného z penalty, na dorážku Nechvátala však již byl krátký.

Po čtvrthodině předchozí parádní akci Provazníka přetavil Janďourek ve vedoucí gól 2:1. Po přestávce byli hosté aktivnější a po chybě Adamce srovnali na 2:2.

V penaltovém rozstřelu měli pevnější nervy fotbalisté z Losů, až v sedmé sérii rozhodl domácí brankář Adamec, který tak napravil chybu při vyrovnávací brance hostí.

„Chyběl větší pohyb ve středu hřiště a hlavně větší vůle po vítězství, zklamán jsem byl z výkonu v prvním poločase“, prozradil trenér hostí Martin Karpíšek. „Rozhodně nejlepší výkon z dosavadních přípravných zápasů, stále ještě testujeme hráče. Musíme zapracovat v pohybu s míčem a v obranné činnosti, kde to stále ještě skřípe,“ vyjádřil se šéf brodské lavičky Josef Soural.

Góly: 5. Nechvátal, 24. Janďourek – 1. Staněk, 69. Němec. Rozhodující penalta: Adamec. Rozhodčí: Reich. ŽK: 3:2. Diváci: 250. Poločas 2:1. Havlíčkův Brod: Adamec – Mišta, Novotný, Háněl (89. Végh), Pertl – Provazník, Šťastný, Slanař, Michal Mareš – Nechvátal ( 75. Ganobjak), Janďourek (74. Teplan). V. Meziříčí: Tvrdý - Mucha, Lad. Střecha (46. Průša), Galia, J. Krejčí - Smejkal, L. Němec, F. Pokorný, Loup (46. Hort) - Jirgl (85. Veselý), Staněk.