Rakouský Vitis si odvezl z Polné šest gólů

VYSOČINA - O víkendu byly na programu další fotbalové přípravy před startem nového ročníku. Nejzajímavějšího soupeře přivítala Polná, která hostila rakouský Vitis. Ten ale na domácí nestačil.

23.7.2007

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Josef Němec

TŘEBÍČ B – TŘEBÍČ U19

5:2

Dorostenci třebíčskou rezervu nešetřili a v první půli s ní drželi krok. Po změně stran však zvítězila fotbalová zkušenost a juniorka čtyřmi góly utkání dokonale otočila, dvakrát se mezi střelce zapsal Řezáč.

Góly: Kresa, Řezáč 2, Netoušek, Prokop (PK) - Skurčák, Vlašín. Rozhodčí: Kalina. Poločas: 1:1. Třebíč B: Kouklík (46. Hradecký) – Vít, Prokop, Ošmera, Tůma – Martin Řezáč (46. Kratochvíl), Ciprys (46. Orálek), Jurka, Venhoda – Miroslav Řezáč (46. Kresa), Netoušek (Železník).

POLNÁ – VITIS

6:1

Zvláště v první půlce měli rakouští hosté, za které nastoupili exjihlavští Kovář s Maňhalem, několik gólových šancí, ale před Rychteckým neuspěli. Naopak Polná své šance zužitkovala a po změně stran už hostující tým přejela.

„Oni měli pouze dva hráče na střídání, my jich prostřídali devatenáct, a to se ve druhé půlce projevilo,“ nastiňuje předseda Polné Jindřich Skočdopole.

Góly: Tlačbaba 2, KLörber, Holas, Boháček, Mezera. Rozhodčí: Vavroušek. Poločas 2:0. Polná – 1. poločas: Rychtecký – Bárta, Kratochvíl, Merezera, Obořil – Šimek, Frolda, Oberreiter, Gondek – Tlačbaba, Körber. 2. poločas: Rychtecký – Pártl, Mezera, Krautšnajdr, Pertlíček – Boháček, Holas, Krčál, Adamec – Tomas, Tlačbaba.

HLINSKO – HUMPOLEC

3:1

Humpolec si na začátku druhé půle vytvořil tři vyložené šance, ale z žádné z nich se jim nepodařilo vymazat jednogólové manko z prvního poločasu, a tak udeřili podruhé domácí. Hosté sice dokázali snížit, ale Hlinsko si konec pohlídalo.

Gól Humpolce: 64. Křikava. Poločas: 1:0. Humpolec: Březina (46. Novák) – Kotek, Kameš, Pecha, Metál (46. Klap) – Kopic (46. Paťha), Hájek, Prachař, Keller (20. Guzik) – Křikava, Pícha (46. Cvach).

M. BUDĚJOVICE – IE ZNOJMO

3:0

Diváci se prvního gólu dočkali až po změně stran. Hlávka poslal dlouhý míč za obranu, Pokorný ve vápně dobře zpracoval a z otočky propálil znojemského brankáře.

Za deset minut udeřili domácí podruhé, po rohovém kopu poslal prudký centr na zadní tyč opět Hlávka a Černý hlavou rozhodl o osudu utkání. Těsně před koncem přidal třetí branku Šplíchal.

„Zápas mě mile překvapil, hrálo se ve velmi slušném tempu a příprava byla velmi dobrá. Na hráčích bylo znát, že se s míčem zatím příliš nepotkali,“ pochvaluje si kouč Moravských Budějovic Pavel Vranka.

Góly: 60. Pokorný, 71. Michal Černý, 82. Šplíchal. Rozhodčí: Holý. Poločas: 0:0. M. Budějovice: Klouda – O. Busta, K. Busta, Michal Černý (46. Novotný), Hlávka, Šplíchal (46. Vranka) – Jelínek (46. Řeřucha), Škoda, Marek Černý (46. Pokorný) – Šabatka, Michal.

H. BROD– KUTNÁ HORA

1:4

V sobotním utkání na hřišti v Mírovce si měli brodští fotbalisté po debaklu 0:4 v Pardubicích proti soupeři z Kutné Hory spravit chuť, opak byl ale pravdou.

Góly: 15. Teplan – 23. a 27. Janovský, 17. Scharz, 80. Vančura. Rozhodčí: Ondráček. Diváci 100. Poločas: 1:3. Havlíčkův Brod: Adamec – Pertl, Novotný, Végh, Mišta (46. Háněl) – Provazník, Tůma, Klaus, Liška – Teplan (65. Nechvátal).

ŽIROVNICE - ÚSTRAŠÍN

4:1

Hosté nedonutili favorita zažehnout všechny motory. Žirovnice po čtvrt hodině vedla už o tři branky a utkání za stálého tlaku, který ovšem přinesl už jedinou branku, dotáhla do klidného vítězství.

Góly: J. Musil 3, Staněk – Fuks. Poločas 3:0. Žirovnice: Poustecký – P. Houška, Mezera, Kořínek, Radouský – T. Houška, Vodáček, Charouzek, Veith – J. Musil, Staněk. (střídali: Secký, Dýnek, Makovička, Servus, Z. Musil).

PŘEVÝŠOV - ŽDÍREC N. D.

4:1

Ždírec nastoupily na závěr soustředění k zápasu proti vítězi královéhradeckého krajského přeboru z Převýšova, který se opírá především o exligového hráče Davida Bredu.

„Kluci toho měli po soustředění dost, navíc se k tomu přidala zranění. Myslím si, že jsme zahráli na hranici možností, ale nepotrestali jsme chyby soupeře. Naopak Převýšov naše chyby trestal,“ zhodnotil zápas ždírecký lodivod Richard Zeman.

Gól Ždírce: 86. Máša. Poločas: 2:0. Ždírec nad Doubravou: Neuman - Kysilko, Kaluža, Sobotka - Carda, Smejkal, Čalkovský, Jiří Matějka, Jan Matějka - Máša, Blažek.

JANOVICE - VRCHOVINA

2:2

Vyrovnaný první poločas příliš pohledný fotbal nepřinesl. Do koncovky se dral především agilní vrchovinský Šustáček, kterému ale scházela finální fáze. Zato zkušení domácí matadoři dokázali potrestat sebemenší chybičku. Nedorozumění v obraně využil Toman, poté se z úctyhodné vzdálenosti trefil Chylík.

„Všechno se to odvíjelo od přístupu hráčů, který byl dneska špatný,“ postěžoval si vrchovinský trenér Jiří Plocek. Náladu mu spravil mladík Petr Follprecht, který v poslední minutě první půle stačil po individuální akci snížit.

Ve druhém dějství už měla Vrchovina více ze hry. O konečné podobě výsledku rozhodl svým druhým zásahem Follprecht, který z penalty potrestal faul na Mužátka.

Góly: 32. Toman, 36. Chylík - 45. a 56. P. Follprecht (druhý z PK). Poločas: 2:1. Janovice: Šebek (60. Krpálek) - Lokvenc, Hekerle, Reiterman (65. Vomela, 80. Matějíček), Křenek - Zamazal, Fišer, Chramosta, Chylík - Rychtecký, Toman (46. Slezák). Vrchovina: P. Skryja (46. Dudáš) - P. Poul (46. Mrkos), Oros (46. Kříž), O. Poul, V. Fagula - P. Follprecht, L. Smetana, Kršek, Kalich - Mužátko, O. Šustáček.

VLAŠIM - PELHŘIMOV

2:3

Divizní Vlašim nastoupila v kombinované sestavě, proto si vytvořil Pelhřimov tlak. Postupem času získali pelhřimovští fotbalisté náskok 3:1, ale v závěru dovolili domácím ještě zápas zdramatizovat.

„Posledních dvacet minut bylo z naší strany tragických,“ rozčiloval se trenér Pelhřimova Leoš Mitas.

Góly Pelhřimova: Krčil, Krtek, Jeřábek. Poločas: 1:1. Pelhřimov: J. Moravec - Hejda (46. Máca), Kocián, Beneš, Vacek - Martínek, Jeřábek, Krčil, M. Moravec - Vaněk (46. Hrnčíř), Krtek.

KOUTY – BOROVINA

1:1

Borovina se ujala vedení po pěkné akci, kdy si Dohnal naběhl na balon za obranu, přesným centrem našel Štěpničku a ten halfvolejem otevřel skóre. Ještě do poločasu domácí srovnali krok. Špatně zahraný ofsajd systém potrestal Dvořák, který mazácky přeloboval Kantora.

Góly: 40. Dvořák - 27. Štěpnička. Poločas 1:1. Borovina: Kantor – Březina, Urban, Čtveráček (31. Prokop), Rambousek – Štěpnička, Rubák, Tomek, P. Dohnal - M. Prokeš, Kylíšek (60. Čtveráček).

PACOV - DRAŽICE

0:3

Po vyrovnané a bezbrankové první půlce udeřili hosté, když Novotný potrestal zaváhání pacovské defenzivy. Stejný hráč přidal po dalším rychlém protiútoku druhý gól a jeho kolega Vomeš po chvíli upravil na 3:0 pro Dražice.

„Nepohlídali jsme jejich protiútoky, ale nebyli jsme kompletní a hráči šli do zápasu z plné zátěže,“ říká vedoucí pacovského týmu Pavel Tejrovský.

Poločas 0:0. Pacov: Hartl (46. Basík) – Přibyl (46. Pavelec), Zíka, Čekal, Šlechta – Fenár (46. Zeman), Vlk, Hrobský, Kolací – Vejsada, Rybčák.

OKŘÍŠKY – TŘEBÍČ

1:2

Divizní Třebíč měla s Okřískami možná až příliš práce. Domácí favorita řádně potrápili, Třebíč pak o vítězství rozhodla až ve druhém poločase, kdy během minuty otočila skóre na 2:1 ve svůj prospěch.

„Bylo to strašné. V úvodu jsme si vytvořili tři dobré šance, ale udeřila na druhé straně. Projevilo se i to, že jsme zakončili čtrnáctidenní fyzický blok,“ sdělil třebíčský lodivod Karel Kolesa.

Góly: 17. Jančoch - 75. Fous, 76. Koníř. Poločas: 1:0. Okříšky: Fiala (60. Paděra) - Večeřa, Voda, Zeman, Široký (20. Jeřábek) - Malý, Dočkal, Jůza, Kotrba (75. Šubrt) - Valenta (46. Hekrla), Jančoch. Třebíč: Beer (46. Koubek) - Heres, Kopeček, Václavek, Anděl (46. Polovčík) - Křivánek, Durajka (46. Brabenec), Linhart, Smažil - Koníř, Fous.

NÁMĚŠŤ – TŘEBÍČ B

2:1

Rezerva Třebíče si v přípravném duelu neporadila s Náměští.
„Nevyužili jsme šance, po kterých nás soupeř potrestal. S utkáním jsem ale spokojený,“ řekl trenér B–týmu Třebíče Petr Seifert.

Gól Třebíče B: Řezáč. Poločas: 2:0. Třebíč B: Kouklík – Tůma, Osmera, J. Jurka, V. Jurka – Nehoda, Fibrys, Netoušek, Kresa – Řezáč, Kratochvíl.

V. MEZIŘÍČÍ – V. BÍTEŠ

1:3

V bojovném zápase začaly padat góly až ve druhém poločase, kdy se třikrát do sítě rezervy Velkého Meziříčí trefil ostrostřelec Radim Hammer.

„Na první přípravný zápas si myslím, že to bylo velice kvalitní. Utkání bylo vyrovnané a my jsme rozhodli až ve druhém poločase,“ řekl trenér Bíteše František Klusák.

Góly V. Bíteše: Hammer 3. Poločas: 0:0. Velká Bíteš – I. poločas: Šula – Paprskář, Trojan, Bednář, Suchý – Pelán, Škorpík, Šeba, Berka – Čech, Buchta. II. poločas: Šula – Klusák, trojan, Bednář, Vrba – Pelán, Pohl, T. Dvořák, Škorpík – Hammer, Antoš.