„Rádi bychom s nimi sehráli důstojnou partii, i když nevyhrajeme, tak to žádná tragédie nebude. Musíme být realisté,“ prohlašoval ještě před zápasem trenér Ledče Miloslav Čivný.

To ještě ani on netušil, že opravdu řádně provětrají ambice Žďáru, který by rád proklouzl až do druhého kola poháru.

Po normální hrací době ledečští fotbalisté uhráli s favoritem remízu 2:2, ale v pokutových kopech už tolik štěstí neměli. Střelci dvakrát ztroskotali na žďárském gólmanovi Pospíchalovi.

„Určitě to zamrzí, když se prohraje až na penalty. Po zápase jsme byli zklamaní, ale když se na to podívám s odstupem času, tak jsem maximálně spokojený,“ prohlásil ledečský lodivod.

Chyběli specialisté

Kovofiniš pocítil penaltovou loterii až příliš krutě. „Na dovolené jsou bohužel tři hráči, kteří na penalty chodí pravidelně – Procházka, Pokorný a Pešek. Možná kdybychom je měli… Ale to je jen kdyby,“ povzdychl si Čivrný.

Po zápase však měl pro své svěřence připravena jen slova chvály. „Jsem rád, že se kluci drželi taktických pokynů a všichni hráli maximálně zodpovědně. Bylo na nich vidět, že moc chtějí vyhrát. Po zápase mi nezbývalo nic jiného, než jim za výkon poděkovat,“ září štěstím ledečský trenér.

Šéfa střídačky Kovofoniše potěšil především návrat Františka Milichovského. „I po dlouhé pauze dokázal, že hrát umí. Výborný výkon podal i dorostenec Pešek,“ řekl.

Cíl: popředí tabulky

I když je možná vyrovnaný souboj s divizním Žďárem řadí do role favorita I.A třídy, tak o tom v Ledči nechtějí slyšet.

„Musíme jít od zápasu k zápasu. Rádi bychom se pohybovali v popředí tabulky. O nějakém postupu se nemá cenu bavit, protože sezona je dlouhá. Navíc okresní derby jsou nevyzpytatelná,“ sdělil Čivrný.