Asi největším lákadlem je sobotní zápas ve Žďáře, kam přijede ambiciózní Humpolec. Půjde o souboj divizního týmu s favoritem krajského přeboru.

„V podstatě bychom měli být kompletní. Chceme doladit poslední detaily v sestavě. Měla by nastoupit jedenáctka, která zahájí sezonu,“ prozradil žďárský trenér Libor Štourač.

Jeho tým má nabitý program. Ve středu zvítězil 3:0 nad Ždírcem a v příštím týdnu ho ještě čeká přátelský zápas s A-třídní Přibyslaví, kterou trénuje Vítězslav Machatka.

 

Humpolec nebude kompletní

„Se Ždírcem jsme hráli s těmi, kteří byli k dispozici. Bylo hodně absencí. To samé bude platit s Přibyslaví, kde nechcem riskovat žádná zranění a příležitost dostane širší kádr. Proto bereme Humpolec jako generálku,“ dodal Štourač.

O síle dnešního soupeře moc dobře ví. „Vše je podloženu už trenérskou osobností v podobě Jindřicha Březiny. Jeho nově vznikající kádr má určitě svou kvalitu,“ podotkl Štourač.

Nový humpolecký kouč ale do Žďáru všechny své svěřence nevezme. „Jedná se sice o generálku, ale ideální jedenáctku postavit nemohu. „Někteří hráči mají zdravotní, jiní osobní problémy,“ vysvětluje Březina.

Předem se ale rozhodně nevzdává. „Výsledek mě moc nezajímá. Jedeme tam s tím, že budeme chtít zapracovat na taktice. Poslední zápasy nám ukázaly naše slabiny a Žďár je soupeř, který by nám měl ukázat, jestli se je podařilo odstranit,“ zůstává v klidu Březina.

Atraktivní podívaná bude i v Bystřici nad Pernštejnem. Tým z krajského přeboru vyzve o dvě soutěže výš hrající jihlavskou juniorku. B-tým FC Vysočina se představí kompletní. „Kromě stávajícího kádru s sebou beru Standu Zedníčka a oba Brazilce Alemia s Marcelem,“ prozradil kouč juniorky Roman Kučera.

V Bystřici hodlá vypilovat především útočnou fázi. „Potřebuji nazkoušet hlavně některé věci do ofenzivy. Přechod a vůbec samotné zakončení,“ plánuje.