Ledeč si veze z Herálce na Žďársku bod. Fotbalisté Chotěboře se na vítězství nad Dobronínem nadřeli

HABRY – HERÁLEC (HB) 1:1

Po opatrném začátku z obou stran se do vedení dostali hosté, když v 18. minutě Kuchta proměnil pokutový kop. Vedení Herálecké uklidnilo a po celý první poločas domácí přehrávali.

Ve druhém poločase oživil hru Habrů střídající J. Toma, který v 58. minutě vyrovnal nádhernou střelou z 25 metrů do šibenice. I poté se hrál zajímavý fotbal ve velkém tempu, obě mužstva si vypracovala velké příležitosti, žel žádná již neskončila brankou. J. Toma nastřelil před prázdnou brankou spoluhráče Holíka, hostující Fukan trefil tyč.

Góly: 58. J. Toma - 18. Kuchta (PK). Rozhodčí. Krejčí. ŽK: 1:4. Diváci. 170. Poločas: 0:1. Habry: Vala – Veselý, Janouch, Hájek, M. Toma – Kudláček, Michal, Kvanka, Krajíček – Havlas (46.J. Toma), Holík. Herálec: Koubek – Ganobjak, Nermut, Paclík, Fukan – Hrala, Pátek, Kolář (80. Kříž), Kuchta – Mašek (27. Král), Vašák (78. Huňáček).

KAMENICE – VĚŽNICE 0:1

Přestože měli domácí po většinu utkání mírnou převahu a vytvořili si i dostatek šancí. Také hosté se dostali do několika slibných střeleckých pozic, ale Kamenici podržel gólman Bartoška.

Když už se zdálo, že zápas skončí spravedlivou remízou, vybojovali hosté trestný kop a z něj vstřelil jediný gól zápasu Procházka.

Gól: 89. Procházka. Rozhodčí: Šimák. ŽK: 2:2. Diváci: 100. Poločas: 0:0. Kamenice: Bartoška – Spěváček, Novák, A. Schober, J. Strašík, Chodúr, Halada (46. Plášil), Kozelek, Zedník, M. Strašík (65. Pivoňka), Kotek. Věžnice: Březina – Brukner, Šimoníček, Procházka (89. Jaroš), Šebesta, Martínek, Neuwirt (81. Kunc), Wasserbauer, Chalupník, Barák, Černý.

CHOTĚBOŘ – DOBRONÍN 3:1

Domácí stačili nejdříve spálit čtyři gólové šance, aby hosté potom z náhodně akce vstřelili vedoucí gól. Chotěbořští fotbalisté potom trochu znervózněli, do druhého poločasu se však pustili s plným nasazením.

Až po hodině hry po samostatné akci srovnal Novotný a od té doby byli již na koni. Stálý tlak zúročili až ve 72. minutě opět Novotným z penalty ve vedoucí branku, výhru pojistil až v samém závěru K. Křivský po ideální uličce od Benáka.

„Vyhráli jsme zaslouženě, ale kluci se zbytečně moc nadřeli, neproměňovali jasné gólové příležitosti“, zlobil se trenér Petr Kolář.

Góly: 60. a 72. Novotný (PK), 89. K. Křivský - 28. Kalců. Rozhodčí: Straka. ŽK: 3:3. Diváci: 200. Poločas: 0:1. Chotěboř: Vykoukal - Pátek, Sommerauer, Novotný, Hromádka - Pfeffer, Doležal, M. Čapek, Moravec (76. Češík) - Motl (77. K. Křivský), Benák. Dobronín: Chvátal - Diviš, Hypeš, Sochor (56. Sobotka), Klenovský - Hlávka(72. T. Sedláček), L. Sedláček, Skořepa - Kalců, M. Sedláček.

KOŽLÍ – SVĚTLÁ 0:1

Hosté, kteří v loňské sezoně sestoupili z krajského přeboru, po celý zápas na svého soupeře tlačili. Ale i fotbalisté Kožlí si vytvořili dobrou šanci, ovšem únik nedokázali využít. Jediný gól padl šest minut před koncem, když se hlavičkou prosadil Blažek.

Góly: 84. Blažek. Rozhodčí: Nenadál. ŽK: 6:0. ČK: 1:0 (89. Blažejovský). Diváci: 170. Poločas: 0:0. Kožlí: Březina – Hrabaň, Brzoň, Radoš (68. Veselý), D. Blažejovský - Urban, Vosyka, Pajer, Vladyka - M. Blažejovský, Dvořák (46. Šrámek). Světlá: Dočkal – Hoke, Šmíd, Krupička, Rezek - J. Stojan, Čáslavský, Dobrý (71. Vávra), Císař - L. Stojan (89. Štefáček), Teplan (46. Blažek).

PŘIBYSLAV – SPEŘICE 0:0

Přibyslavští fotbalisté vstupovali na trávník jako favorité. Speřice si vytvořily v utkání jen jedinou šanci, a když ani domácí své šance nezužitkovali, tak se týmy rozešly smírně.

Rozhodčí: Hrůza. ŽK: 1:2. Diváci: 180. Přibyslav: Matějka – Teml, Křivský, Strašil, Svoboda – Křepinský, Vykoukal (18. Stejskal), Němec, Kunc – Křesťan, Kasal. Speřice: Duben – Čermák, Holenda, Jůzl, Němec – Menšík, Nenadál, Strnad - Štěpán, Filipský (střídali: Čeleda, Pohan).

HERÁLEC (ZR)– LEDEČ 2:2

V prvním dějství byli lepší fotbalovější hosté. Herálec však postupně zvedl hlavu a ve své premiéře v I. A třídě předvedl dobrý výkon, když musel dvakrát dotahovat jednogólový rozdíl.

Nejprve si smůlu vybral domácí brankář Pavlík, který nešťastně podklouzl a nedosáhl na Turkův pokus. Podruhé domácí inkasovali ještě smolněji, když si dali vlastní branku. Bod jim zachránil v samém Jan Ptaszek.

Góly: 45. Kuťka, 90. J. Ptaszek – 29. Turek, 70 Šťastný. Rozhodčí: Kuchyňa. ŽK: 1:5. ČK: Hořínek – A. Příhoda. Diváci: 300. Poločas: 1:1. Herálec: Pavlík – Chyba, P. Pavliš, M. Ptaszek, Havlík - Mládek, J. Ptaszek, Ptáček (36. Kuťka), Cyrmon (61. Teplý) – Hořínek, Sláma (70. Gregor). Ledeč: Vávra – Křišta, Pěšek, Šťastný, M. Geher – Procházka, Pojem, Janů (83. Řádek), Milichovský (57. A. Příhoda – Turek, Geher.