Fotbalisté Chotěboře promrhali v derby dvougólový náskok

SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU/CHOTĚBOŘ - Ještě deset minut před koncem šlágru I. A třídy, skupiny A mezi fotbalisty Světlé a Chotěboře by na domácí vsadil málokdo, protože prohrávali 0:2.

21.8.2007

Smírně. Derby mezi fotbalisty Světlé (v tmavém) a Chotěboře skončil nerozhodně 2:2.Foto: DENÍK/Jan Hammer

Světlá však bojovala a dočkala se vyrovnání. „Ze svého důrazu vytěžili bod. I když nás vyloženě nepřehrávali, tak šli tvrdě za vyrovnáním,“ poznamenal chotěbořský trenér Petr Kolář.

Remíza mrzí

Před zápasem by byli chotěbořští fotbalisté za dělbu bodů vděční, ale v zápase už vedli o dva góly a měli několik šancí, aby svůj náskok ještě zvýšili.

„Vzhledem k průběhu utkání nás to samozřejmě mrzí. Když jsme vedli 2:0, tak jsem věřil, že zápas dovedeme do vítězného konce. Věřil jsem, i když snížili na 1:2. Bohužel to nedopadlo,“ svěřil se Kolář.

První gólovou šanci ovšem měla domácí Světlá, Teplan svůj sóloúnik však neproměnil. „Mohlo to vypadat úplně jinak,“ shodují se oba trenéři, světelský Jaroslav Žejdlík i chotěbořský Petr Kolář. „Musím ale klukům poděkovat, že bojovali až do poslední minuty a ani za stavu 0:2 nesložili zbraně,“ dodal Žejdlík.

Benák se nejdříve zastřeloval

Největší hrozbou pro domácí obranu byl záložník Luděk Benák, který se jednou zapsal i do listiny střelců.

„Vytvořil si několik šancí, dokonce jednou trefil i břevno. Ve třicáté minutě se trefil, po hrubé chybě obránce Šmída, do černého,“ všiml si domácí lodivod.